24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

O roli dziedzictwa kulturowego w rewitalizacji miast

1 min read

„Nieodłączną częścią rewitalizacji jest troska o dziedzictwo kultury” – powiedziała wiceminister kultury prof. Magdalena Gawin podczas konferencji „Rola dziedzictwa kulturowego w rewitalizacji miast. Perspektywy Polski, Francji i krajów Grupy Wyszehradzkiej”. Dwudniowe wydarzenie rozpoczęło się 13 listopada 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju.

„Nieodłączną częścią rewitalizacji jest troska o dziedzictwo kultury. Zabytki są nośnikami lokalnej pamięci, dlatego konserwator powinien być włączony do prac na wczesnym etapie planowania obszarów przeznaczonych do rewitalizacji. Nie konflikt, ale współpraca wszystkich podmiotów gwarantuje sukces programów rewitalizacyjnych – przekonywała podczas konferencji wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Generalny Konserwator Zabytków, prof. Magdalena Gawin.

Międzynarodową konferencję organizuje Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasadą Francji w Polsce, Stowarzyszeniem Sites & Cités Remarquables de France, Stowarzyszeniem Forum Rewitalizacji oraz Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Wydarzenie honorowym patronatem objęło Ministerstwo Kultury Republiki Francji.

W konferencji uczestniczą pracownicy samorządowych służb odpowiedzialnych za działania dotyczące ochrony zabytków oraz pracownicy urzędów miast zaangażowanych w procesy rewitalizacyjne. Główne tematy dyskusji  dotyczą wykorzystania dziedzictwa kulturowego w programach rewitalizacji, zarządzania dziedzictwem i jego eksponowania w celu wsparcia rozwoju gospodarczego oraz sposobów na kształtowanie odpowiedzialności społeczności lokalnych za swoje otoczenie.

Konferencja odbywa się 13 i 14 listopada 2017 roku w Ministerstwie Rozwoju, w Sali im. Grażyny Gęsickiej.


mkidn.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook