OBCHODY 77 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W KLONOWIE.

Pierwszego września 2016 roku w Klonowie, mieszkańcy gminy Lubiewo uczcili pamięć bohaterów ostatniej wojny.

Uroczystość została starannie zaplanowana i po mistrzowsku zrealizowana. Było patriotycznie, podniośle i wzruszająco. Zaproszono wielu znamienitych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością historyczne miejsce i złożyli swój hołd poległym.

Obecni byli  kombatanci,  młodzież i dzieci z pedagogami i opiekunami, przedstawiciele służb, żołnierze, lokalni samorządowcy, przedstawiciele wielu jednostek i stowarzyszeń. Wiązanki składali przedstawiciele wielu instytucji państwowych i prywatnych. Nie brakowało też osób indywidualnych. Odczytano apel poległych, odprawiona została okolicznościowa msza święta, a o oprawę artystyczną zadbali przedstawiciele kultury. Dzisiejszą uroczystość zaszczycił również znany aktor, który prócz deklamacji utworów patriotycznych, zaśpiewał  mniej znaną, wyjątkową  piosenkę, z repertuaru  pana Andrzeja Rosiewicza.

Pan Wójt Gminy Lubiewo ma spory powód do dumy, ma możliwość i zaszczyt kierowania niezwykłą społecznością, która patriotyzm ma wpojony od urodzenia, a tradycje wśród niej, przekazywane są z pokolenia, na pokolenie.

Wspaniała uroczystość.

_________

(mrf.)

admin

Next Post

Shoefiti, czyli... awangardowy rzut butem, z dużym opóźnieniem dotarł również do Rudzkiego Mostu?

pt Wrz 2 , 2016
Czy zdarzyło się wam kiedyś zauważyć na drucie telefonicznym, albo wysokiego napięcia parę związanych ze sobą butów? A może dwie lub więcej takich par?  Nie? To warto wybrać się do Rudzkiego Mostu.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook