25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

OBCHODY 77 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W KLONOWIE.

1 min read

Pierwszego września 2016 roku w Klonowie, mieszkańcy gminy Lubiewo uczcili pamięć bohaterów ostatniej wojny.

Uroczystość została starannie zaplanowana i po mistrzowsku zrealizowana. Było patriotycznie, podniośle i wzruszająco. Zaproszono wielu znamienitych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością historyczne miejsce i złożyli swój hołd poległym.

Obecni byli  kombatanci,  młodzież i dzieci z pedagogami i opiekunami, przedstawiciele służb, żołnierze, lokalni samorządowcy, przedstawiciele wielu jednostek i stowarzyszeń. Wiązanki składali przedstawiciele wielu instytucji państwowych i prywatnych. Nie brakowało też osób indywidualnych. Odczytano apel poległych, odprawiona została okolicznościowa msza święta, a o oprawę artystyczną zadbali przedstawiciele kultury. Dzisiejszą uroczystość zaszczycił również znany aktor, który prócz deklamacji utworów patriotycznych, zaśpiewał  mniej znaną, wyjątkową  piosenkę, z repertuaru  pana Andrzeja Rosiewicza.

Pan Wójt Gminy Lubiewo ma spory powód do dumy, ma możliwość i zaszczyt kierowania niezwykłą społecznością, która patriotyzm ma wpojony od urodzenia, a tradycje wśród niej, przekazywane są z pokolenia, na pokolenie.

Wspaniała uroczystość.

_________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook