4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Obchody 99 rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy…, inne, niż wcześniej…

2 min read

Dzisiaj obchodzimy 99 rocznicę powrotu Tucholi do Macierzy, uroczystości z nią związane trwają już od rana. Rozpoczęły się tradycyjnie w Kościele, a później nastąpił uroczysty przemarsz do tucholskiego mauzoleum u zbiegu Chopina i Świeckiej.

Jak zwykle uroczystości zaplanowano w złych godzinach, przez co mieszkańcy naszego miasteczka, nie mieli okazji wziąć w nich udziału. Jak zwykle nie zawiodła młodzież i oficjele.

Uroczystość była podniosła, wzięły w nich udział również dwie grupy: „Strzelcy” oraz „Historia i Pamięć”, które zapewniły właściwą oprawę.

Jednak w centrum wydarzeń znalazł się Burmistrz Tucholi, który przygotował przemowę. O jej stosowności, podobnie jak o gustach, nie będziemy dyskutować, ponieważ była utrzymana w zupełnie innym tonie, niż dotychczas.

Widać wyraźnie, że pan Burmistrz ciągle jest zaszokowany zabójstwem samorządowca z Gdańska i podobnie, jak totalna opozycja, chce chyba walczyć z tzw. „mową nienawiści”, którą media pod naciskiem szybko modyfikowanego prawa, działającego przeciwko obywatelowi, obecnie wciskają „na siłę” społeczeństwu. Prawdopodobnie dlatego w przemówieniu burmistrza, było tyle nawiązań do teraźniejszości.

To bardzo niedobre zjawisko i dalekie od tucholskiego „świata”, który jest prawie wolny od podobnych zachowań. No, może z jednym wyjątkiem – ostatnich wyborów, gdzie wylała się rzeka hejtu, jednak odpowiedzialne są za to może jedna, dwie osoby w dodatku działające w afekcie. Są bez znaczenia . Dlatego pewne uogólnienia w kontekście tak ważnej rocznicy, są przynajmniej zastanawiające.

Tucholanie bardzo źle znoszą politykę i polityków,  instynktownie się przed nimi bronią, dlatego im mniej będzie obu zjawisk w magistracie, tym lepiej. Zwyczajni ludzie są mniej obłudni, mówią jak jest i szczerość w tym przypadku jest najlepszym doradcą.

Można też było odnieść wrażenie, że kampania wyborcza nie pozostała bez wpływu na gospodarza miasta, widać wyraźnie, że urlop staje się tutaj koniecznością.

Przed nami jeszcze wieczorne, patriotyczne spotkanie w Książnicy Tucholskiej, miejmy nadzieję, że będzie wolne od problemów bieżących i… zarówno polityki, jak i polityków.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook