25 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Obchody Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych

1 min read

W dniu 19 września tucholska policja włączy się w realizację projektu pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach). Celem przedsięwzięcia jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania profilaktyczne będą prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tym obszarze.

Tego dnia w miejscowej komendzie, policjanci „drogówki” przeprowadzą spotkanie z „młodymi kierowcami” , wskazując, że wpływ na bezpieczeństwo mają kierujący, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg. Obrazując te istotne zagrożenia, uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z symulatora dachowania, który został udostępniony przez Starostwo Powiatowe w Tucholi.

Warto podkreślić, że poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych podczas zdarzeń drogowych.

Jednakże nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.


Źródło: BRD KGP

fot. TOKiS-PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook