13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Oberwanie chmury połączone z wichurą, straty są nieuniknione…

1 min read

TOKiS – PPRESS patroluje miasto i okolice, napływają pierwsze informacje i materiały. Nie wygląda to dobrze Niespodziewane załamanie pogody spowodowało pierwsze straty. Najbardziej dokuczliwym, zwłaszcza dla kierowców, było kompletne zalanie nieszczęsnego ronda, które prócz tego, że źle wybudowano, to jeszcze spaprano jego odwodnienie. Studzienki wybiły, a małe fontanny wskazywały ich przypuszczalne miejsce. Nie pierwszy już raz!

Najdotkliwszym skutkiem w tej chwili jest odwołanie długo oczekiwanego koncertu słynnych „Braci”. Niestety, zniszczenia są zbyt duże, aby koncert mógł się odbyć w zaplanowanym czasie. Obecnie miejsce, gdzie ustawiono wielką scenę wygląda jak pobojowisko i jest wyłączone z ruchu.

Ucierpiał również Miejski Rów, tutaj wichura poprzewracała słupy telefoniczne, które poskładały się jak domino. Również energetycy będą mieli sporo do naprawy, uszkodzeniu uległy instalacje pomiędzy Gołąbkiem, a Tucholą. Linia prawdopodobnie jeszcze działa, ale kolejne podmuchy z pewnością połamią nadwątloną konstrukcję słupów.

Sporo pracy ma PSP. Strażacy wzywani są do prywatnych posesji. Towarzyszyliśmy jednemu z zastępów, jako obserwatorzy, wezwanie nadeszło z Osiedla Leśnego, zapewne tradycyjnie już zalana była piwnica. Wezwań jest więcej i napływają ciągle nowe. Według synoptyków pogoda będzie nieprzewidywalną aż do około godziny 21:00.

Nawałnica nad Tucholą

_________________

TOKiS – PRESS PATROL

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook