30 października 2020

Obrotowe kamery strzegą Parku Zamkowego w Tucholi

1 min read

tokis.pl

Dewastacja urządzeń dla dzieci, kupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego, poruszyła miasto. Podczas ostatniej sesji pan Burmistrz nie pozostawił zlodzeń wandalom, ich wykrycie stało się oczywistością. Od pamiętnej sesji minęło niewiele dni, a już w sprawie coś drgnęło i to jak!

Dwie obrotowe kamery o wysokiej rozdzielczości obrazu zamontowano w Parku Zamkowym, za Urzędem Miejskim w Tucholi. Dzięki nim możliwy jest nadzór nad wybudowanym w tym roku i niestety, zdewastowanym niedawno Zamkowym placem zabaw.

„To miejsce powstało dzięki inicjatywie mieszkańców, którzy zgłosili takie zadanie do Budżetu Obywatelskiego gminy Tuchola na rok 2020. Oburza mnie fakt, że zostało zniszczone w akcie wandalizmu. Dlatego zdecydowaliśmy się objąć plac zabaw monitoringiem miejskim, by odstraszyć potencjalnych wandali” – przyznaje stanowczo burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Zamkowy plac zabaw to bardzo atrakcyjne miejsce dla rodzin z dziećmi. Rozbudowany monitoring wizyjny umożliwi wykrycie ewentualnych sprawców kolejnych szkód. Oby ich już jednak więcej nie było…

Chcemy aby takie obrazki nigdy się nie powtórzyły.


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook