13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Obszary NATURA 2000 gwoździem do ekonomicznej trumny Tucholi, czy ta debata go wyciągnie?

2 min read

Bardzo ciekawym wydaje się spotkanie, które zaplanowano drugiego dnia września w tucholskiej książnicy…

2 września 2014r. o godzinie 15:00 członkowie Partnerstwa Naturowego oraz przedsiębiorcy zainteresowani tworzeniem powiązań kooperacyjnych (klastrów) spotkają się w Sali Multimedialnej Starostwa Powiatowego w Tucholi. Na otwarte spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Partnerstwa Naturowe to finansowany (w 100%) przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska projekt, który ma na celu podjęcie na terenach NATURA 2000 przez przedsiębiorców wraz z organizacjami społecznymi, instytucjami naukowymi i samorządami wspólnych działań na rzecz promocji własnych produktów i obszaru NATURA 2000. Liderem Partnerstwa Naturowego Bory Tucholskie jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Powiat Tucholski udzielał wsparcia organizacyjnego przy powstawaniu partnertwa, planuje też czynny udział w realizowanych przez Partnerstwo działaniach. Do udziału w w Partnerstwie zachęcaliśmy na powiatowych stronych internetowych oraz na spotkaniu z przedsiębiorcami.

Kolejną szansą dla przedsiębiorstw z terenu powiatu tucholskiego jest tworzenie powiązań kooperacyjnych. Powiązania te mogą uzyskać dofinansowanie na utworzenie wspólnej strategii rozwoju, jak też na wspólne działania marketingowe. Temat powiązań kooperacyjnych będzie ważną częścią wtorkowego spotkania. Kolejnym punktem będzie przedstawienie stanu prac nad powiatową strategią oraz krótkie przedstawienie niektórych wątków dotyczących możliwości finansowania w okresie 2014-2020.

Szczególnie ważnym elementem spotkania będzie dyskusja – celem podjemowania wspólnych działań jest znalezienie elementów synergii, dzięki którym przedsiębiorczość w naszym powiecie będzie nadal mogła się rozwijać.

Zaproszenie na spotkanie w formacie pfd: tutaj

________________________

(red.)

Na podstawie materiałów Starostwa Powiatowego w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook