2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Obwodnica? To mieszkańcy Tucholi mają rację!

2 min read

Wreszcie mieszkańcy Tucholi uwierzyli, że prawo działa na ich korzyść i upomną się o swoje. Wszystkie siły na niebie i na ziemi działają ( i to jak!) na niekorzyść tych mieszkańców Tucholi, którzy, na co dzień przeżywają prawdziwy horror tolerując w opłotkach ruch wielkich ciężarówek, które dosłownie rozjeżdżają nam miasto! Ustawiamy kanał drogowy (19) w naszym redakcyjnym wozie i przez dłuższą chwilę przysłuchujemy się rozmowom kierowców, którzy przejeżdżają przez nasze miasto. Nie, to nawet nie jest kwestia wulgaryzmów, które niezwykle sporadycznie sypią się na drogowe rozwiązania w Tucholi. Mało tego, oni są świadomi tego, że mieszkający przy obecnym trakcie prowadzącym do Świecia, Chojnic, Czerska mówiąc kolokwialnie mają „przechlapane”. Tuż obok nas przejeżdża wielki TIR – Renault z kontenerem na naczepie, kierowca słabym głosem rzuca w eter: „Boże, jak ja nienawidzę jeździć przez Tucholę, te cholerne dziadki same rzucają się pod koła…”. Ma rację, młodzi TUCHOLANIE już dawno opuścili to miasto, wobec braku perspektyw na przyszłość, pozostali emeryci i renciści, których zdrowie i życie każdego dnia wystawiane jest na próbę, kiedy muszą pokonać ruchliwe ulice.

Władze miasta, województwa nadrabiają miną swoją uległość i brak kompetencji w rozmowach z decydentami, na temat obwodnicy z prawdziwego zdarzenia, która rzeczywiście przeniosła by ruch z dala od centrum i jednocześnie spowodowałaby to, że miasto umrze na jej peryferiach. Tak czy inaczej mieszkańcy mają prawo dochodzić swojego na drodze sądowej, niech wreszcie władze poniosą konsekwencje finansowe tego, że rozpadają się ich domy, zagrożone są ich życie i zdrowie.

 

Fantastycznym posunięciem było to, że poszkodowani powołali do życia Stowarzyszenie Obywatelskiej Społeczności S.O.S. Stowarzyszenie od samego początku robi wszystko, aby zmienić organizację ruchu w Tucholi, jednak zdecydowanie opowiada się za stworzeniem obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Bez wątpienia potrzebują siły przebicia i wsparcia, w tym także mediów, czas ich wspomóc.

 

Poprosimy o wsparcie naszych przyjaciół jednej z wielkich, komercyjnych stacji telewizyjnych. Czas nagłośnić ten skandal!

 

(red)

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook