23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Obwodnica Tucholi? Ma być tanio i… głupio

2 min read

Do kosza możemy wrzucić wszelkie marzenia o rozwoju Tucholi w pobliżu nowej drogi, która ma obwodzić Tucholę i rzekomo miała się stać motorem napędowym ekonomii Tucholi. Będzie jak zawsze…

W obecnym stadium opracowań trudno jest ustalić kogo należy wytarzać w smole i pierzu za to, że wariant „Be” polegać będzie dalszemu opracowaniu nieszczęsnej obwodnicy Tucholi. Jedno jest pewne, marszałek nie odpuści,

Fotografia pochodzi z profilu FB o nazwie Obwodnica Tucholi. Cóż, jaki projekt, taka oprawa.

jeżeli kiedykolwiek dojdzie do realizacji upiornej drogi,zapłacą za to również lokalne samorządy.

Jedyną informację na ten temat uzyskamy z dwóch źródeł, jednego oficjalnego i drugiego z … kosmosu. To, z kosmosu nawet nie pofatygowało się, aby przebieg nowej drogi ukazać na jakimś godnym uwagi zdjęciu. Co nam zaserwowano? Coś takiego.

 

 

Drugie źródło informacji, to już zupełnie inna baśń, równie utopijna, co przewrotna. Dokument mamy, jest równie zrozumiały, co jego zeskanowana jakość.

Źródło „informacji”: http://bip.bydgoszcz.rdos.gov.pl

Reasumując, założenia są znane, ma być tanio, bezpiecznie dla środowiska i ma nam na zawsze pozamykać buzie. Cóż, zainteresowane samorządy niewiele wskórają, powinny już ustawić się w kolejkach po kredyty, a my spodziewajmy się kolejnych podwyżek danin.

I tylko Szwejka w tym wszystkim brak? Jest i on i celnie mówi jak jest, nie tylko w kwestiach historyczno – literackich.

Jaroslav Hašek – mistrz nad mistrzami.


mrf.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook