5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Od dzisiaj jeździmy bez dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC, jednak to tylko część prawdy…

1 min read

Długo na to czekaliśmy, ale widać wyraźnie, że urzędnicy ministerstwa nabrali wreszcie zaufania do źle działającego przez wiele miesięcy programu CEPIK. Ile to kosztowało? Nikt nie wie…

Od pierwszego października, od dzisiaj, kierowcy samochodów nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC. Policjanci dane będą sprawdzać w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, przynajmniej  teorii. Dowody jako takie, nadal będą potrzebne podczas wizyty na stanowisku do badań technicznych, jak również przy sprzedaży auta, czy wyjazdu za granicę. Jedno się nie zmienia, aby jechać autem trzeba mieć  prawo jazdy i dowód osobisty – jak za czasów komuny, kto nie ma, ten zapłaci.

W razie kontroli policjanci będą sprawdzać dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dzięki zamontowanym w radiowozach komputerom. W przypadku, gdy pojazd nie spełnia wymagań ochrony środowiska, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego, uprawniony organ odnotuje zatrzymanie dokumentu w systemie informatycznym, co wielu prawników kwestionuje już od dawna, twierdząc, że to działania wbrew prawu.
Za brak prawa jazdy i tak dostaniemy mandat w wysokości 50 złotych.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook