21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Od marca działalność gospodarcza według nowych przepisów. To szansa dla bezrobotnych!

1 min read

Od marca tego roku wejdą w życie nowe przepisy, które pozwolą prowadzić działalność nierejestrowaną i nie płacić składek na ZUS. Rewolucja dotyczyć będzie jednak tylko części przedsiębiorców, na szczęście. Jest to konkretna szansa dla bezrobotnych, trwale pozostających bez pracy. Nie będzie kokosów, ale będzie można przeżyć!

Zwolnienie z rejestracji ma dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą, których przychody nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia. W 2018 roku kwota ta wyniosła 1050 zł. Tak przynajmniej informuje „Gazeta Wyborcza”.

Nowe prawo obejmie ludzi zajmujących się m.in. sprzedażą rękodzieła artystycznego, udzielaniem korepetycji czy drobnym handlem w internecie. Ktoś, kto prowadzi biznes bardziej dochodowy, nie będzie mógł ze zwolnienia z rejestracji skorzystać.

– Od 31 marca 2018 roku zostanie też wprowadzona ulga na start dla osób otwierających działalność.

Dzięki tej zmianie osoby rozpoczynające biznes (niezależnie od dochodów) przez pierwsze pół roku działalności nie będą w ogóle płacić składek. A później, tak jak dziś, mają mieć zniżki przez dwa lata. Rząd zapowiada bowiem utrzymanie obecnej dwuletniej ulgi dla stawiających pierwsze kroki w biznesie.


(red.)

Na podstawie: businessinsider.com.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook