4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poczytaj książki w tucholskiej POCZYTALNI

1 min read

TOKiS.pl poprosił przedstawiciela inicjatywy o informacje dotyczące rozwinięcia tajemniczej nazwy „POCZYTALNIA”. Na tak zadane pytanie odpowiedzi udzieliła przedstawicielka, pani Agnieszka Joppek z TOK / DNA w Tucholi.

„Poczytalnia”, to kreatywna poczekalnia, w której można usiąść, poczytać książkę/gazetę, wypić kawę lub herbatę i porozmawiać na temat różnych zjawisk zachodzących np. w kulturze, sztuce czy społeczeństwie. W trakcie wydarzenia zabrzmi muzyka na żywo w wykonaniu młodych muzyków, a na sztalugach zaprezentowane zostaną obrazy i fotografie młodych artystów. Dodatkowo obok ogródka poczytalni pojawią się takie punkty, jak pracownia filcarki Brygidy Wolańskiej, foodtrack „Agusia Cafe”, czy punkt księgarni BookBook.

„Poczytalnia” pojawi się na rynku w Tucholi i będzie działała w sobotę i niedzielę (4 -5 maja 2019 r). w godz. 9:00-13:00. Autorem projektu jest Dom Nurtów Artystycznych, czyli kameralna grupa osób zaangażowanych kulturalnie i społecznie. Sama „Poczytalnia” ma stanowić „skrót” między człowiekiem a człowiekiem oraz człowiekiem a kulturą.

Sfinansowano ze środków Fundacji „Orlen – dar serca”.
Organizatorami są: Dom Nurtów Artystycznych i Tucholski Ośrodek Kultury

 


(red.)

Fot.DGlodowska / Pixabay

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook