30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Oddajmy krew rannemu policjantowi!

2 min read

W ubiegłym tygodniu w wypadku drogowym zginęło dwóch policjantów. Ciężko ranny został także st. sierż. Jakub Jabłoński policjant Komisariatu Policji w Szubinie, który do tej pory jest w szpitalu. Stan zdrowia naszego kolegi wymaga transfuzji krwi. Z tego powodu Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią zorganizowała akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w piątek 1 lutego 2013 r. od godz. 09:00 do 13:00, ale jeśli będzie wielu chętnych to zakończenie zbiórki zostanie opóźnione. W siedzibie jednostki przy ul. Pocztowej 11 będzie czekał ambulans.

Taką informację zamieściła Monika Chlebicz – Rzecznik Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Bycie policjantem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, to nie tylko odpowiedzialność, a ryzyko, dodatkowo bardzo źle opłacane. Wybór tego zawodu nie może być przypadkowym, każdy kandydat przechodzi rygorystyczne testy w tym także te, które dają pewność, że przyszły policjant, to osoba o nieposzlakowanej opinii i wyjątkowych walorach moralnych. Czy to swoiste powołanie? Z pewnością tak, specyfika zawodu zmusza do określonych zachowań w każdej chwili i każdym miejscu w trakcie i po służbie, jednak celem nadrzędnym każdego policjanta musi być znana na całym świecie jedynie słuszna dewiza – mają nas bronić i ochraniać. Robią to, niestety, czasami zdarza się, że ich poświęcenie jest ostateczne.

Naszym moralnym obowiązkiem jest pomóc nie funkcjonariuszowi, a człowiekowi, który również ma rodzinę, marzenia, cele. Dar krwi jest darem życia, niczym nie ryzykujemy, a możemy pomóc, ot tak, bez trudu.

 

Kuba, trzymaj się!

 

Zespół TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook