30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ODPRAWA KADRY KIEROWNICZEJ KOMÓREK RUCHU DROGOWEGO KUJAWSKO-POMORSKIEGO GARNIZONU

1 min read

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się dzisiaj (26.02.16)odprawa naczelników/kierowników komórek ruchu drogowego jednostek Policji woj. kujawsko-pomorskiego, w której uczestniczył także Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy mł. insp. Robert Olszewski przedstawił stan bezpieczeństwa na drogach województwa kujawsko-pomorskiego za rok 2015 oraz styczeń 2016 roku, wskazując główne przyczyny zdarzeń drogowych z winy pieszego i kierującego. Określił także priorytety na rok bieżący, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówił także efektywność policjantów ruchu drogowego w zakresie ujawniania przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym, jaką osiągnięto w przedstawionych powyżej okresach.

Na podstawie prowadzonych analiz stanu bezpieczeństwa na drogach województwa kujawsko-pomorskiego do zdarzeń drogowych z winy kierującego pojazdem dochodzi na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowania prędkości do warunków drogowych. Z winy pieszego natomiast na skutek nieostrożnego wejścia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Dlatego planowane na rok bieżący działania ukierunkowane będą na ograniczenie wymienionych przyczyn zdarzeń, w szczególności na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

___________________________

Autor: podinsp. Maciej Zdunowski

Publikacja: Kamila Ogonowska

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook