5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Odwieczny problem – myjnie samochodowe w Tucholi

2 min read

Mamy wiosnę i jest już najwyższy czas, aby „odgruzować” samochody po zimowych miesiącach zaniedbań.

Co robi „nawrócony” kierowca? Nie myje auta „pod blokiem”, a grzecznie jedzie do myjni samochodowej. Mamy ich w naszym miasteczku zupełnie sporo. Te, które oferują swoje usługi wraz z obsługą pracowników są drogie. Mamy do czynienia z wydatkiem rzędu 20 – 90 złotych. Przeliczając to na paliwo lub alkohol, to „rozrzutność” w czystej postaci, dlatego chętnie korzystamy z tych myjni, które obsługujemy sami. Tych jest również kilka, ale nie są pozbawione wad. Ponieważ dbamy o swoje auta i portfele, wiemy, że jedyną godną uwagi jest ta w ROMGAZIE, która ma dobry sprzęt i nie „rżnie” klienta na czasie i dodatkowo oferuje jeszcze sprawny odkurzacz.

Jednak ma ona też i swoje wady,te najgorsze dotyczą użytkowników, którzy pod osłoną nocy, myją również i specyficzne pojazdy. Najgorsi są użytkownicy ciągników i przyczep rolniczych oraz ci, którzy wbrew prawu myją… silniki. Efekt zawsze jest ten sam,zapchane studzienki i kanały odprowadzające zabrudzoną wodę. Tak dzieje się w tej chwili, ponieważ nasza ulubiona myjnia, od kilku dni jest zamknięta i to właśnie z wymienionych wcześniej powodów.

Do chwili, kiedy specjalistyczny sprzęt jej nie udrożni,możemy ewentualnie skorzystać z usług innych firm.

I ciekawostka.

Nasi Czytelnicy i Widzowie często skarżą się na to,że urządzenia wrzutowe w lokalnych myjniach nie przyjmują niektórych monet. Jest to prawdą, urządzenie jest dość prymitywne, a współcześnie wybijane przez mennicę monety, różnią się od starszych. Co zrobić z tym fantem? Oczywiście można pójść do stacji i poprosić o inne, ale istnieje pewien skuteczny sposób. Wystarczy „pechową” monetą potrzeć o dowolny metal, wpierw z jednej strony, później z drugiej i… gwarantujemy, że maszyneria włączy się:)

Do dzieła!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook