17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Odwieczny problem POWIATU TUCHOLSKIEGO – DROGI… przez mękę

2 min read

Odwiedziliśmy dzisiaj kilka miejscowości: Piłę, Gostycyn, Pruszcz, Kamienicę, jednak nie po to, aby zachwycać się walorami turystycznymi, czy zimowymi pejzażami, a po to, aby na własnej skórze przekonać się w jakim stanie znajdują się drogi do  tych miejscowości. Pierwsze skojarzenie jest czysto porównawcze… gorsze są chyba tylko w Rosji.

Gostycyn, przypomina dzisiaj poligon w Drawsku Pomorskim – rozryta główna ulica i tworzenie wzdłuż niej instalacji odprowadzającej deszczówkę i to w godzinach szczytu, to taka nasza polska, urzędnicza dyscyplina sportowa, a jej wynikiem są zatory drogowe, tym samym straty finansowe kierowców, którzy miast zarabiać pieniądze, sterczą przed rozklekotanymi sygnalizatorami w  których światła zmieniają się co sto lat. Radzimy omijać tę miejscowość wielkim łukiem, a pracowników obijających się na poboczu ostrzegamy przed samosądem ze strony „wściekłych” kierowców ( szczegóły na CB, wystarczy włączyć). Intryguje już tylko jedno, czy po zakończeniu robót nawierzchnia ulicy zostanie wymieniona, czy tylko połatana?

Drogi powiatowe są jeszcze ciekawsze, czas przyzwyczajać urzędników do tego, że będą zmuszeni wypłacać odszkodowania za uszkodzone koła, zawieszenia pojazdów. Powiedzmy sobie szczerze, doraźne naprawy niczego nie zmienią, mówiąc prostym językiem, wszystkie należy wybudować od nowa! Łatwo powiedzieć, tylko skąd wziąć na nie pieniądze? A co nas – użytkowników to obchodzi?

Radni powiatowi nabijając sobie rankingi ilości interpelacji, często wnioskują o: wycięcie drzew, poszerzenie drogi takiej, czy siakiej, wybudowanie ścieżki, koniecznie wybrukowanej, (bo taka moda i podobno to trwała konstrukcja) i o rozwiązanie wielu innych podobnych problemów. Co dzieje się dalej z ich pobożnymi życzeniami? Odpowiada na nie wicestarosta.

Długą jest droga od wniosku radnego do jego realizacji. Szybciej dolecieć można do Księżyca i z niego… powrócić.

_______________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook