20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Odzyskasz swoje pieniądze! Odwiedziłem tucholski OPS

3 min read

Kilka tygodni temu podaliśmy sensacyjną wiadomość o tym, że rząd premiera Tuska łaskawie zwróci nam to, co raczył sobie przywłaszczyć  w lipcu ubiegłego roku – świadczenia pielęgnacyjne.

Pierwotnie twierdzono, że w wyniku bandyckiego wybiegu wobec opiekunów ludzi niepełnosprawnych, ( członków rodziny) prawo do świadczenia utraciło aż 300 000 osób. Później wciskano nam poprzez „łże media”, że to zaledwie 150 000 osób, których pozbawiono środków do wegetacji. Kilka dni temu znowu dokonano korekty i już mamy nowy wynik, że to zaledwie armia składająca się ze 100 000 osób. W pierwotnym tekście mówiliśmy o tym, że świadczenie zostanie przywrócone już 1 marca 2014 roku i to tym wszystkim, którzy utracili swoje prawa 1 lipca 2013 z automatu. Ba, mało tego, poszkodowani otrzymają zwrot – wyrównanie w wysokości ponad 5000 złotych. To oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale opłacalna dla rządu, który nie chce zajmować się osobami starszymi, często schorowanymi. Interes jak każdy z tym, że oparty na bezczelnym wykorzystaniu sytuacji przez ustawodawcę. 

Niestety, rząd lichwiarzy, bazując na starej metodzie braku oficjalnej informacji, podrzuca od czasu, do czasu medialnego „zdechłego szczura” w postaci wiedzy artykułowanej półgębkiem przez swoich heroldów. Ci donoszą o rzeczach niebywałych. Czas przerwać ten zbiór spekulacji i uzbrojony w wiedzę obowiązującą, wybrałem się w ostatni piątek do tucholskiego oddziału OPS (Ośrodek Pomocy Społecznej), aby zasięgnąć informacji u źródła.

Niestety, źródło było na wpół wyschnięte i ugotowane temperaturą panującą w biurach, ale jednak kilka kropel życiodajnej wiedzy, udało się wycisnąć od urzędniczek, które chwilowo zesłano do piwnic Urzędu Miasta i Gminy w naszym śpiącym miasteczku.

Na pytania: „czy” i „kiedy” usłyszałem rozwinięcie informacji, które otrzymałem poprzez agencje prasowe. Otóż, rzeczywiście, zasiłek zostanie przywrócony, jednak nie pierwszego marca, jak wcześniej ustaliliśmy, a dopiero w kwietniu i to pod koniec właśnie tego miesiąca. Dokładnej daty nikt nie zna, ale… uprzejme panie informują dalej o tym, że warto pytać o tę sprawę w połowie marca! Rząd oczywiście robi co może, aby odepchnąć od siebie tak poważna „stratę finansową”, którą z wielkim trudem wyrównał sobie z naszych kont emerytalnych OFE. I trudno się dziwić, że żal mu takich pieniędzy na potencjalnych „klientów grabarzy”.

Pomińmy to draństwo milczeniem, ponieważ już kolejne puka do drzwi tych, którzy upomnieli się o swoje, poprzez Trybunal Konstytucyjny (TK uznał za niezgodne z konstytucją dwa przepisy ustawy z 7 grudnia 2012 r., które spowodowały, że 1 lipca z mocy prawa wygasły decyzje przyznające takie świadczenia. Uzasadniając wyrok, sędzia Leon Kieres powiedział, że Sejm powinien „bez zbędnej zwłoki” znowelizować przepisy).

Aby jeszcze bardziej zagmatwać sprawę zwrotu świadczenia, być może ustawodawca nakaże powtórzyć drogę formalną, aby odzyskać to, co bezprawnie zabrano obywatelowi. To nic innego, jak kolejna próba zniechęcenia zainteresowanego do wyegzekwowania swoich praw.

Drodzy Państwo, nie zniechęcajcie się plotkami i spekulacjami, rząd musi zwrócić to, co zagarnął bezprawnie. Walczcie o swoje pieniądze, które słusznie się wam należą. Walczycie o życie swoich najbliższych, rządowi zaś wydaje się, że ma do czynienia z łobuzami i kanciarzami, którzy zaprzedają dusze diabłu, aby odzyskać „kosmicznie wielką” kwotę 520 złotych, być może łaskawie powiększoną o sto, może dwieście złotych.

Prócz tego rząd Tuska próbuje wmówić nam (jest przed wyborami, więc normalna kiełbasa wyborcza już za chwilę ogarnie cały kraj), że w 2017 roku każdy opiekun otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1700 złotych i prawa emerytalne, ponieważ zajmuje się niepełnosprawnym, wiekowym członkiem rodziny. Ileż łaski spłynęło na nas tego wieczoru, prawda? Pozostaje w takim razie kwestia wiarygodności, a co do tego zjawiska możemy mieć wyjątkowo pesymistyczne skojarzenia.

Konkluzja? Komu zależy, szturmuje tucholski OPS w połowie marca i żąda od urzędniczek szczegółów! Trzymam kciuki za powodzenie misji!

__________________

Mariusz R.Fryckowski

_______________

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook