12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Oficer prasowy tucholskiej KPP zatrzymał przestępcę!

2 min read

Mł. asp. Bartosz Wiese, na co dzień oficer prasowy tucholskiej policji, zatrzymał po służbie mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Napastnik usłyszał już zarzuty.

Oficer prasowy, mł. asp. Bartosz Wiese, na co dzień pełni ważną funkcję, jest łącznikiem pomiędzy dziennikarzami, a tucholską policją. Znamy się i szanujemy, to dzięki temu wyjątkowemu oficerowi, tak często przekazujemy społeczeństwu najnowsze informacje z pracy lokalnej policji, choć nie tylko. Warto jednak wiedzieć o tym, że wspomniany jest przede wszystkim policjantem i jak jak Jego koleżanki i koledzy służy nam. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to wydarzenie miało miejsce po zakończeniu dniu służby, kiedy bohater tej opowieści wracał do swojej rodziny. Niebywały splot wydarzeń doprowadził do ujęcia groźnego przestępcy, a o Jego wyczynie napisał portal branżowy. Gratulujemy rozsądku i skuteczności, znak to nieomylny, jak dobrze wyszkoleni są Nasi policjanci, a z których może być dumny komendant KPP w Tucholi. Oficer Bartosz Wiese swoją postawą z pewnością zasłużył na specjalne wyróżnienie, choć wykonywał zwyczajną, codzienną, policyjną „robotę”.

W poniedziałkowe popołudnie, 20.07.2020 r., mł. asp. Bartosz Wiese, wracając autem po zakończonej służbie do domu, zauważył na jednej z uliczek przy Placu Wolności w Tucholi mężczyznę dokładnie odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży rozbójniczej. Napastnik niespełna godzinę wcześniej, w jednym ze sklepów na terenie miasta, ukradł artykuły tekstylne, po czym użył siły wobec ekspedientki i uciekł.

Oficer prasowy, nie tracąc mężczyzny z pola widzenia, zaparkował samochód i poinformował o całej sytuacji funkcjonariuszy miejscowej „patrolówki”. Po czym pobiegł w kierunku napastnika, by po chwili go zatrzymać. Dalej mężczyzną zajął się patrol.

Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Tuchola. Tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj, 22.07.2020 r., w miejscowej prokuraturze został mu przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa, w przypadku mniejszej wagi, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


(mrf.)

(KWP w Bydgoszczy/kpa)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook