15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Oficjalne otwarcie obwodnicy Płazowa odbyło się dzisiaj w niecodziennej scenerii (filmy, galeria)

2 min read
Mieszkańcy Płazowa już oficjalnie mogą odetchnąć z ulgą, ich wioska stała się ostoją ciszy i bezpieczeństwa do tego stopnia, że w centrum zamieszkały bociany. Z oddali dobiega ledwie słyszalny szum kół samochodów, a to dzięki obwodnicy, którą dzisiaj oficjalnie oddano do użytku.

To, że powstała jest zasługą wielu osób, ale bez pana Michała Skałeckiego – byłego wójta gm. Lubiewo, nic by z tego nie wyszło. Powiat tucholski wzbogacił się o nową arterię, która łączy pobliskie Świecie z Tucholą, a która jeszcze przez jakiś czas pozostanie rozkopana. Wraz z nową drogą powstała piękna ścieżka pieszo – rowerowa, którą oczywiście zepsuto w Rudzkim Moście, stosując nawierzchnię rodem z „kosmosu” – ubity szuter.

Obwodnica ma swoje wady i zalety. Zalety już poznaliśmy, dlatego warto skupić się na wadach. Najbardziej widocznym elementem jest wielki plac z wagą, gdzie kontrolowane będą ciężarówki. Plac jest źle odwodniony, o czym przekonaliśmy się dzisiaj, podczas potężnej ulewy, która poprzedziła uroczystości z udziałem m.in. pana marszałka województwa. Trudno też pojąć i to nie tylko nam – laikom, kto wpadł na pomysł, aby wspomniane miejsce wybudować tuż za zakrętem? Kwestia poboczy na placu również pozostawia wiele do życzenia, sporo jest tych niedoróbek. Jedno jest jednak pewne, jeździ się świetnie i trudno dostosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Podczas dzisiejszej gali, która odbywała się w dwóch miejscach zawiodła pogoda. A jak to wszystko wyglądało wcześniej i teraz? O tym opowiedzą aż dwa filmy.
(red.)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook