2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych

13 min read

Wybory samorządowe w naszym powiecie przechodzą do historii jako wyjątkowe. Bez wątpienia poprzedziła je brudna kampania wyborcza, która z zaciekłością toczyła się głównie w światowej sieci.

Przebiegała ona pod hasłem pomówień, łamania prawa na wszelkie możliwe sposoby, gróźb karalnych, hejtu, ośmieszania kandydatów w odrażający sposób z fikcyjnych kont, z wykorzystaniem domorosłych hakerów i forów lokalnych gazet, których administratorzy nie reagowali, wkrótce zostaną im wręczone pozwy sądowe. Nie obyło się bez publicznego zastraszania mediów niezależnych oraz manipulowania wynikami rankingów. Niestety, wszystko wymknęło się spod kontroli i nieliczne bojówki wypełzły na ulice, gdzie niszczono banery niektórych kandydatów. Obecnie do gry wchodzi policja, której zadaniem jest wykrycie sprawców. Niestety, po wyborach ujawniły się jeszcze gorsze cechy, gdzie wydawałoby się ludzie, stanowiący kwiat inteligencji, zwyczajnie szkalują Nasze Miasteczko, po czym pod presją, wycofują się ukradkiem ze skandalicznych „obrazków” udając, że nic się nie stało.

Na szczęście, mieszkańcy nie przykładali najmniejszej wagi do tego, co się dzieje w Internecie i na ulicach, spokojnie w dodatku bardzo licznie, stawili się przy urnach. Postawiono na sprawdzonych samorządowców, którzy wygrali przytłaczającą większością głosów, nie dając najmniejszych szans „rewolucjonistom”,którzy zabrnęli w ślepą uliczkę ze swoimi pomysłami, wynikającymi z niewiedzy i braku ogłady obywatelskiej. Były też i jasne strony kampanii, ale o tym jeszcze opowiemy i to w odpowiednim czasie.

Liczenie głosów trwało długo,a oficjalne komunikaty PKW ciągle były niedoskonałe, ale nadszedł wreszcie kres niepewnościom i mamy długo oczekiwane wyniki, gdzie ujmujemy również te nazwiska, które notorycznie omijały lokalne media, jednak nie nasze.

Mówimy jak jest.

Okręg nr 2

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
2 Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego 235262 5 9 56

Listy kandydatów

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 KŁOPOTEK Agnieszka Maria 49 Kołuda Wielka 8 745
7.85% Tak
2 MES Ewa Monika 67 Włóki 5 795
5.20% Nie
3 KUCZYŃSKI Sławomir Stanisław 54 Bydgoszcz 1 362
1.22% Nie
4 DREWKA Hanna Maria 55 Wętfie 1 171
1.05% Nie
5 RÓŻAŃSKI Krzysztof Janusz 49 Koronowo 835
0.75% Nie
6 PIK Jadwiga Zofia 71 Bysław 646
0.58% Nie
7 KRUCZYŃSKI Zbigniew Paweł 52 Przysiersk 792
0.71% Nie
Razem 19 346
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 19 346

Lista nr 4 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 KATULSKI Jarosław Paweł 57 Tuchola 14 499
13.02% Tak
2 POGODA Tadeusz Grzegorz 67 Świecie 12 713
11.41% Tak
3 STELMACH Piotr 36 Osielsko 2 347
2.11% Nie
4 GACA Grzegorz 66 Bydgoszcz 3 980
3.57% Nie
5 PARII-FRYSZKE Justyna Anna 40 Makowiska 1 757
1.58% Nie
6 BUKOWSKA Ewa Marta 64 Sępólno Krajeńskie 2 237
2.01% Nie
7 SZRAMKA Hanna Krystyna 60 Tuchola 1 514
1.36% Nie
Razem 39 047
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 39 047

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 MOLUS Ryszard Edwin 69 Świecie 2 024
1.82% Nie
2 JAROSZ Piotr 60 Łosiny 967
0.87% Nie
3 KLUCZKA Benedykt Jan 62 Sępólno Krajeńskie 646
0.58% Nie
4 KISIEL Renata Maria 55 Bydgoszcz 656
0.59% Nie
5 GROBELNA Anna Maria 34 Tuchola 1 013
0.91% Nie
Razem 5 306
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 5 306

Lista nr 6 – KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 SMOLAGA Aleksandra Justyna 37 Bydgoszcz 670
0.60% Nie
2 BARANIK Stanisław 59 Kęsowo 205
0.18% Nie
3 EJANKOWSKA Anna Marta 28 Małociechowo 335
0.30% Nie
4 HEJNE Leszek Andrzej 50 Bydgoszcz 188
0.17% Nie
5 CHOJNACKA Marta Agata 30 Gruczno 765
0.69% Nie
6 RZADKIEWICZ Damian 28 Toruń 176
0.16% Nie
Razem 2 339
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 2 339

Lista nr 8 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 LEWANDOWSKI Marek 59 Sępólno Krajeńskie 4 020
3.61% Nie
2 FEDDEK Maciej Andrzej 47 Nowy Dwór 845
0.76% Nie
3 BALCEROWICZ Anna Maria 22 Tuszkowo 722
0.65% Nie
4 KURLANDT-OŚWIECIŃSKA Maja Anna 37 Tuchola 518
0.47% Nie
5 GĘZA Dorota Maria 56 Świdwie 512
0.46% Nie
6 HOFFMANN Rafał Jakub 35 Klonowo 743
0.67% Nie
Razem 7 360
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 7 360

Lista nr 9 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

 

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 BETHKE Tomasz Jacek 21 Bydgoszcz 962
0.86% Nie
2 SPINEK Krzysztof Michał 31 Borówno 171
0.15% Nie
3 TREDER Adrian 28 Łowinek 264
0.24% Nie
4 TROJAN Alicja Anna 29 Trzebień 354
0.32% Nie
5 ZAGERT Agnieszka Iwona 25 Czersk Świecki 272
0.24% Nie
6 WOŹNIAK Teresa Maria 67 Bydgoszcz 471
0.42% Nie
7 SYPNIEWSKI Wojciech 65 Bydgoszcz 1 073
0.96% Nie
Razem 3 567
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 3 567

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 WITKOWSKI Marek Leon 57 Więcbork 13 380
12.01% Tak
2 CHMARZYŃSKI Jacek Antoni 51 Osie 5 642
5.07% Tak
3 LITWINOWICZ Marzena Maria 28 Koronowo 3 060
2.75% Nie
4 KROPIŃSKI Wacław Antoni 66 Tuchola 2 004
1.80% Nie
5 KWIATKOWSKA Elżbieta Maria 66 Świecie 2 574
2.31% Nie
6 ŚRUBKOWSKA Żaneta Katarzyna 41 Koronowo 735
0.66% Nie
7 KACZYŃSKI Leszek Piotr 47 Minikowo 3 836
3.44% Nie
Razem 31 231
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 31 231

Lista nr 11 – KOMITET WYBORCZY ZWIĄZKU SŁOWIAŃSKIEGO

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 SKUBAKOWSKA Monika 30 Grudziądz 329
0.30% Nie
2 BANASZKIEWICZ Maciej 31 Grudziądz 167
0.15% Nie
3 ZIEMKOWSKA Bożena Maria 44 Grudziądz 168
0.15% Nie
4 RUTKOWSKI Rafał Krzysztof 24 Grudziądz 349
0.31% Nie
5 TALKOWSKA Żaneta Anna 38 Grudziądz 117
0.11% Nie
6 ZAKRZEWSKI Patryk 19 Grudziądz 249
0.22% Nie
Razem 1 379
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 1 379

Lista nr 12 – KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 NARTOWSKA Katarzyna Maria 52 Łasin-Wybudowanie 409
0.37% Nie
2 ZAJĄC Jerzy Andrzej 56 Jankowice 429
0.39% Nie
3 KRASICKI Mariusz Marcin 36 Przesławice 225
0.20% Nie
4 KONIECZNA Anna Krystyna 36 Frydrychowo 470
0.42% Nie
5 STANOWICKA Danuta 55 Łasin-Wybudowanie 272
0.24% Nie
Razem 1 805
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 1 805

Powiat TUCHOLSKI

Okręg nr 1

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
1 Rada Powiatu Tucholskiego 15830 7 6 52

Listy kandydatów

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 PIECZKA Kamila Agnieszka 29 Nadolnik 91
1.16% Nie
2 KLUNDER Marek 37 Tuchola 70
0.89% Nie
3 LEWANDOWSKA Maria Helena 62 Tuchola 45
0.57% Nie
4 OLESZKIEWICZ Dorota Władysława 71 Mały Mędromierz 60
0.76% Nie
5 SWOIŃSKI Zbigniew Zenon 61 Jesionowo 51
0.65% Nie
6 ZAKRYŚ Dariusz Paweł 45 Tuchola 46
0.58% Nie
7 KRUEGER Marzena Maria 49 Tuchola 62
0.79% Nie
Razem 425
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 425

Lista nr 4 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 JANOWSKA-GIŁKA Halina Maria 67 Tuchola 476
6.05% Tak
2 JUTROWSKI Tomasz 46 Gostycyn 85
1.08% Nie
3 MACIEJASZEK Daria Marzenna 59 Tuchola 156
1.98% Nie
4 DERESZYŃSKI Krzysztof Mikołaj 39 Bladowo 212
2.70% Nie
5 GIERSZEWSKI Maciej 42 Tuchola 102
1.30% Nie
6 ZIENKIEWICZ Izabela Dorota 55 Tuchola 31
0.39% Nie
7 KLINICKI Zbigniew 58 Tuchola 108
1.37% Nie
8 GIERSZEWSKA Danuta Barbara 66 Tuchola 18
0.23% Nie
9 OSTROWSKI Jarosław 33 Tuchola 48
0.61% Nie
Razem 1 236
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 1 236

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 KOWALIK Jerzy 56 Tuchola 1 056
13.43% Tak
2 RODE Beata Elżbieta 40 Mały Mędromierz 307
3.90% Tak
3 HAŁAJDZIAK Genowefa Henryka 60 Tuchola 189
2.40% Nie
4 BOŚKO Patryk 26 Tuchola 91
1.16% Nie
5 STAWICKA Małgorzata Maria 54 Tuchola 32
0.41% Nie
6 RYDUCHOWSKA Jadwiga 62 Dąbrówka 81
1.03% Nie
7 BETKA Jaromir Maksymilian 28 Raciąż 40
0.51% Nie
8 CZUPRYNIAK Jan 64 Tuchola 62
0.79% Nie
9 SUCHOMSKI Piotr 29 Cekcyn 45
0.57% Nie
Razem 1 903
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 1 903

Lista nr 13 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU TUCHOLSKIEGO 2018

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 ZAKRZEWSKI Ireneusz 51 Tuchola 334
4.25% Tak
2 TOBY Anna Maria 43 Tuchola 138
1.75% Nie
3 POTURALSKI Zenon 62 Piła 135
1.72% Nie
4 GÓRECKA Barbara 53 Tuchola 55
0.70% Nie
5 TYLEC-KURLANDT Anita Małgorzata 49 Tuchola 59
0.75% Nie
6 ERDANOWSKA-NIEMCZEWSKA Magdalena Bogna 37 Tuchola 51
0.65% Nie
7 REMUS Renata 56 Tuchola 17
0.22% Nie
8 PRZYBYSZEWSKI Marek Wojciech 62 Tuchola 92
1.17% Nie
9 CHMURZYŃSKI Wojciech Michał 35 Białowieża 52
0.66% Nie
Razem 933
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 933

Lista nr 14 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU TUCHOLSKIEGO”

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 KIERZKOWSKI Waldemar 52 Tuchola 383
4.87% Tak
2 DREWCZYŃSKA Barbara Józefa 56 Legbąd 338
4.30% Tak
3 KOBUS Iwona Maria 50 Raciąż 234
2.98% Nie
4 KRYGOWSKI Dariusz Adam 28 Wielka Komorza 182
2.31% Nie
5 MUZIOŁ Anita Magdalena 39 Stobno 280
3.56% Nie
6 NURCZYŃSKI Leszek Zbigniew 61 Tuchola 172
2.19% Nie
7 OLLER Małgorzata Bożena 61 Tuchola 298
3.79% Nie
8 REDLARSKI Paweł Marek 33 Tuchola 226
2.87% Nie
9 SZOŁTUN Wiesław Wacław 61 Przy Szosie Sępoleńskiej 102
1.30% Nie
Razem 2 215
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 2 215

Lista nr 15 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT TUCHOLSKI 2018

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 ŁUKASZEWICZ Krzysztof Bernard 53 Tuchola 277
3.52% Tak
2 ALICHNIEWICZ Wiesława Zofia 65 Tuchola 186
2.36% Nie
3 REDING Stanisław Waldemar 56 Łosiny 67
0.85% Nie
4 LORCZAK Jacek Adam 42 Tuchola 71
0.90% Nie
5 PIOTROWSKI Waldemar 50 Tuchola 171
2.17% Nie
6 SZWANKOWSKA Irena Józefa 63 Raciąż 95
1.21% Nie
7 KARNOWSKA Lucyna 48 Tuchola 149
1.89% Nie
8 NIEŻÓRAWSKA Anna Maria 32 Tuchola 43
0.55% Nie
9 ZIELINSKI Henryk Zbigniew 54 Na Polach 94
1.20% Nie
Razem 1 153
Liczba głosów ważnych oddanych na listę

Okręg nr 2

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
2 Rada Powiatu Tucholskiego 7650 3 6 27

Listy kandydatów

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 BOROWSKI Marek Kazimierz 62 Tuchola 67
2.00% Nie
2 PRZYTARSKA Marzena 46 Przyrowa 56
1.67% Nie
3 LORCZAK Ewa Barbara 57 Wielki Mędromierz 53
1.58% Nie
4 PIESIK Paweł 30 Kamienica 60
1.79% Nie
Razem 236
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 236

Lista nr 4 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 WILKOŃSKI Andrzej 53 Kęsowo 133
3.96% Nie
2 PRZYTARSKA Katarzyna 42 Drożdzienica 42
1.25% Nie
3 KENSIK Tomasz Robert 40 Jeleńcz 93
2.77% Nie
Razem 268
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 268

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 BROSZKIEWICZ Piotr 64 Gostycyn 255
7.59% Nie
2 MAJNERT Sławomir Tomasz 42 Kęsowo 312
9.29% Tak
3 PRZASTEK Natalia Maria 37 Gostycyn 47
1.40% Nie
4 FABISZAK-TALAŚKA Daria Magdalena 26 Pamiętowo 32
0.95% Nie
5 RYBACKI Grzegorz Adam 38 Gostycyn 97
2.89% Nie
Razem 743
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 743

Lista nr 13 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU TUCHOLSKIEGO 2018

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 PRZYBYSZ Jan Leon 62 Kęsowo 289
8.61% Tak
2 BRZUCHALSKI Zbigniew 68 Wielki Mędromierz 84
2.50% Nie
3 SZYLKE Mariola 48 Kęsowo 159
4.73% Nie
4 MODRZEJEWSKA Izabela 29 Kęsowo 60
1.79% Nie
5 TAJL Kamelia Jolanta 48 Żalno 112
3.34% Nie
Razem 704
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 704

Lista nr 14 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU TUCHOLSKIEGO”

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 PIECHOWIAK Jerzy 61 Gostycyn 178
5.30% Nie
2 BANASZEK-TURZYŃSKA Justyna Dorota 35 Wieszczyce 127
3.78% Nie
3 DOBROWOLAŃSKA-KOSECKA Anna Maria 32 Tuchola 53
1.58% Nie
4 LIPIŃSKI Kazimierz 59 Piastoszyn 88
2.62% Nie
5 ZAKRYŚ Magdalena 27 Żalno 30
0.89% Nie
Razem 476
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 476

Lista nr 15 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT TUCHOLSKI 2018

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 MRÓZ Michał 57 Gostycyn 461
13.73% Tak
2 ZIEGLER Anna Maria 53 Pruszcz 316
9.41% Nie
3 NAHORSKA Barbara Rozalia 66 Mała Klonia 45
1.34% Nie
4 KILICHOWSKI Marek 51 Łyskowo 41
1.22% Nie
5 DONARSKI Andrzej Marek 34 Gostycyn 68
2.03% Nie
Razem 931
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 931

Okręg nr 3

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
3 Rada Powiatu Tucholskiego 14325 7 6 54

Listy kandydatów

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 SIEROSŁAWSKA Agnieszka Monika 33 Cekcyn 123
1.66% Nie
2 ANDREARCZYK Edmund 65 Lińsk 73
0.98% Nie
3 ZAKRYŚ Elżbieta 63 Klonowo 97
1.31% Nie
4 PESTKA Łukasz Jerzy 23 Cekcyn 22
0.30% Nie
5 ROLEWICZ Halina Felicja 60 Śliwice 17
0.23% Nie
6 GÓRSKA Danuta Mirosława 63 Wełpin 14
0.19% Nie
7 JERCHEWICZ Stanisław 62 Wysoka 16
0.22% Nie
8 DREWEK Tadeusz Franciszek 66 Cekcyn 34
0.46% Nie
9 JURASZEWSKI Mirosław Jan 51 Bysławek 25
0.34% Nie
Razem 421
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 421

Lista nr 4 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 CHMARA Marcin Paweł 43 Cekcyn 345
4.65% Nie
2 GIŁKA Danuta Elżbieta 50 Krzywogoniec 28
0.38% Nie
3 ŚLIWA Jan Stefan 46 Cekcyn 21
0.28% Nie
4 KUZIEMSKA Irena Maria 39 Śliwice 22
0.30% Nie
5 MANIOWSKA Joanna 28 Krzywogoniec 15
0.20% Nie
6 OLSZEWSKI Sławomir Piotr 40 Stary Sumin 12
0.16% Nie
7 WINOWIECKA Małgorzata Barbara 48 Klonowo 27
0.36% Nie
8 PIESIK Bartosz Janusz 20 Lipowa 16
0.22% Nie
9 BRODOWSKI Krzysztof 62 Tuchola 28
0.38% Nie
Razem 514
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 514

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 LEWANDOWSKI Antoni 55 Lubiewo 663
8.93% Tak
2 BANACH Andrzej Zygfryd 65 Śliwiczki 187
2.52% Nie
3 HOPPE Edyta 49 Bysław 354
4.77% Nie
4 ZIEMANN Ewa 41 Lińsk 92
1.24% Nie
5 GOŁĄB Damian Sebastian 33 Zdroje 101
1.36% Nie
6 SZULCZYK Anna 28 Cekcyn 68
0.92% Nie
7 UFNOWSKA Mariola 56 Lipowa 39
0.53% Nie
8 OCHENDAL Stefan 54 Lubiewo 76
1.02% Nie
9 KROPLEWSKI Wojciech Zbigniew 55 Śliwice 409
5.51% Tak
Razem 1 989
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 1 989

Lista nr 13 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU TUCHOLSKIEGO 2018

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 GROMOWSKA Dorota 48 Krzywogoniec 1 036
13.96% Tak (WoW!)
2 PRUSZAK Andrzej 54 Główka 495
6.67% Tak
3 PUCHOWSKI Bartosz Marcin 40 Wysoka 306
4.12% Tak
4 TALAŚKA Bogusława Maria 52 Linówek 12
0.16% Nie
5 GROMEK Marek Piotr 60 Minikowo 44
0.59% Nie
6 GALIŃSKA Martyna Magdalena 25 Płazowo 12
0.16% Nie
7 ŚWIETLIK Marzena Krystyna 45 Teolog 26
0.35% Nie
8 GLAZIK Katarzyna Agnieszka 35 Trutnowo 48
0.65% Nie
9 WRÓBLEWSKI Michał Paweł 36 Śliwice 40
0.54% Nie
Razem 2 019
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 2 019

Lista nr 14 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU TUCHOLSKIEGO”

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 URBAŃSKI Andrzej Wiesław 36 Lińsk 496
6.68% Tak
2 ANDREARCZYK Zygmunt 68 Lińsk 84
1.13% Nie
3 BABIŃSKA Karolina Katarzyna 35 Brzozowe Błota 61
0.82% Nie
4 CHMARA Roman 57 Lubiewo 162
2.18% Nie
5 ŁEPEK Mirosław 57 Tuchola 68
0.92% Nie
6 NOWACKI Michał Łukasz 24 Kruszka 250
3.37% Nie
7 RETKOWSKA Angelika Maria 21 Cekcyn 29
0.39% Nie
8 URBAN Małgorzata Anna 26 Bysław 45
0.61% Nie
9 ZIELAZNA Ewa Anna 56 Klonowo 57
0.77% Nie
Razem 1 252
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 1 252

Lista nr 15 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT TUCHOLSKI 2018

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Poparcie Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 SKAŁECKI Michał Jacek 69 Płazowo 531
7.15% Tak (WOW!)
2 WILKIEWICZ Justyna Joanna 44 Iwiec 273
3.68% Nie
3 ŁOBOCKA Ewa 34 Jabłonka 152
2.05% Nie
4 KULCZYK Marian 58 Bysław 67
0.90% Nie
5 MAŃKOWSKA Krystyna Jadwiga 68 Lubocień 10
0.13% Nie
6 OTTO Jerzy 73 Krąg 23
0.31% Nie
7 ZIEGERT Przemysław Ludwik 36 Sucha 73
0.98% Nie
8 TALAŚKA Klaudia 22 Łąski Piec 48
0.65% Nie
9 TARGACZEWSKI Krzysztof Sławomir 50 Śliwice 51
0.69% Nie
Razem 1 228
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 1 228

Wybory KANDYDATÓW DO GODNOŚCI BURMISTRZA Tucholi

  • KOWALSKI Tadeusz Henryk 4 654 głosy 56.64%
  • SŁOMA Jarosław Jan 1 862 głosy 22.66%
  • SZULCZYK Krzysztof Łucjan 1 293 głosów 15.74%
  • WOJCIECHOWSKI Ryszard Jerzy 408 głosów 4.97%

Skład nowej rady miejskiej

  1. GRONTKOWSKA Barbara Maria 395 głosów,
  2. GIERSZEWSKI Romuald Feliks 386 głosów,
  3. BARAN Krzysztof 371 głosów,
  4. ŚWIERCZYŃSKI Jan Mieczysław 351 głosów,
  5. KOCIŃSKI Wojciech Henryk 285 głosów,
  6. WESOŁOWSKI Ireneusz Władysław 281 głosów,
  7. ŚLEDŹ Barbara Anna 246 głosów,
  8. BORZESZKOWSKA Maria Magdalena 242 głosy,
  9. KOCIŃSKI Wojciech 229 głosów,
  10. KARNOWSKI Dariusz Jacek 227 głosów,
  11. MADEJ Renata Maria 207 głosów,
  12. KWAŚNIEWSKI Dariusz Tadeusz 185 głosów,
  13. JOPPEK Krzysztof Kazimierz 162 głosy,
  14. REDLARSKA Karolina Anna 153 głosów,
  15. WEGNER Tomasz Jan.

____________________________________

GMINA LUBIEWO

Joanna Jastak 1661 głosów (57,79%)

Henryk Hoppe 1213 głosów (42,21%).

DO RADY GMINY WCHODZĄ

  1. SŁUPIŃSKI Wojciech 168 głosów,
  2. JURASZEWSKI Bernard Franciszek 150 głosów,
  3. WINOWIECKI Mirosław 136 głosów,
  4. NITKA Marcin Józef 124 głosów,
  5. ORTMANN Damian Robert 123 głosów,
  6. BAUMGART Ireneusz 120 głosów,
  7. DERENGOWSKA Monika Dorota 114 głosów,
  8. ZIELAZNY Krzysztof 111 głosów,
  9. KRZYŻELEWSKI Dawid 110 głosów,
  10. DUKS Szymon Marian 108 głosów,
  11. RESZKA Zofia 108 głosów,
  12. LEWANDOWSKI Marcin Mateusz 103 głosów,
  13. ŁEPEK Paweł Daniel 98 głosów,
  14. GRZĘDZICKA Elżbieta 91 głosów,
  15. MRÓZ Tadeusz 87 głosów.

____________________________________

GMINA KĘSOWO

Radosław Januszewski 1424 głosów

Ewelina Olejniczak-Muzioł zaledwie 468 głosów

DO RADY GMINY KĘSOWO WCHODZĄ:

  1. WOJCIECHOWSKI Remigiusz Michał 85 głosy,
  2. MODRZEJEWSKI Łukasz 49 głosy,
  3. OTT Witold Franciszek 144 głosy,
  4. POGORZELCZYK Andrzej Marian 51 głosy,
  5. PRZYTARSKA Anna 40 głosy,
  6. LINKE Tomasz Mariusz 102 głosy,
  7. LANDOWSKA Barbara Grażyna 49 głosy,
  8. JASZCZYSZYN Bernadeta Czesława 86 głosy,
  9. KOWALSKI Franciszek 70 głosy,
  10. RADOWSKA Marlena 46 głosy,
  11. SZCZYPIORSKA Ewa Anna 138 głosy,
  12. JORDAN Andrzej Franciszek 68 głosy,
  13. BRZEZIŃSKI Mirosław Piotr 58 głosy,
  14. IWICKA Arleta 77 głosy,
  15. WRÓBLEWSKI Jarosław.

__________________________________

Ireneusz Kucharski – KOLEJNA KADENCJA

DO RADY GMINY WCHODZĄ:

 

  1. SOBCZYK Joanna Irena,
  2. KĄDZIELA Jerzy Szczepan,
  3. LORCZAK Grzegorz Edward 92 głosów,
  4. SASS Mateusz,
  5. ZWOLIŃSKA Jadwiga,
  6. OCHAŁA Jerzy Waldemar,
  7. KIDA Grażyna Ewa,
  8. KŁOS Andrzej Tadeusz,
  9. KLOSKA Józef Marian,
  10. CYMERYS Adam Marek,
  11. SUCHARSKI Ryszard Leon,
  12. MISIAK Jan,
  13. KWASIGROCH Marek,
  14. KONKOLEWSKA Dorota Maria,
  15. HENSZCZYK Katarzyna.

___________________________________________

Tradycyjnie zwycięża Daniel Kożuch

DO RADY WCHODZĄ:

  1. SIKORA Danuta 76 głosów,
  2. KĘDZIERSKI Janusz Andrzej,
  3. ERWARD Piotr 84 głosów,
  4. RYDZKOWSKI Dariusz 106 głosów,
  5. GATZ Adam 119 głosów,
  6. TALAŚKA Katarzyna 69 głosów,
  7. ZWOLIŃSKI Zbigniew Maciej 92 głosów,
  8. WYSOCKI Henryk 131 głosów,
  9. GIERWATOWSKI Piotr Zbigniew 138 głosów,
  10. ZIELIŃSKI Grzegorz 104 głosów,
  11. BELICKI Adam 61 głosów,
  12. KRAINSKA Ewelina Maria 77 głosów,
  13. JANICKI Marek Mieczysław 129 głosów,
  14. KOBIERSKI Henryk 74 głosów,
  15. WITKOWSKI Waldemar 83 głosów.

Frekwencja końcowa

______________________________________

(RED.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook