1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ogólnopolski Turniej Szermierczy połączono z akcją charytatywną

1 min read

20 sierpnia 2016 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się I Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Starosty Tucholskiego połączony z akcją charytatywną na rzecz malutkiego Bartka Pociot.

Na turniej przybyły 4 Zespoły szermiercze: OŚ AZS Poznań, Uczniowski Klub Sportowy „Szabla Brzoza” z Brzozy, KS AZS AWF Poznań i PROFENCING – Przemysław Wojciechowski z Kamionki, którym organizatorzy dziękują za piękny pokaz i wsparcie malutkiego Bartka. Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe oraz płeć, według których odbyły się zawody.

Swoich sił w szermierce mogły również spróbować dzieci z zewnątrz, którym bardzo podobał się ten sport. Dzieciom opowiadał o szermierce i wprowadzał je w jej tajniki sam Pan Mateusz Górski z Konina, który swoje trenerskie życie związał z UKS Szabla Brzoza. Pan Marcin to wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, medalista pucharu świata w Algierii i wiele innych osiągnięć. Podczas turnieju pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, jako Komitet Społeczny „Solidarni z poszkodowanym” rozdawali watę cukrową dla uczestników turnieju oraz kibiców. Dzięki Wielkiemu Sercu i wsparciu uczestników i przybyłych obserwatorów udało nam się zebrać 736,94 zł. Środki zostaną przekazane na konto fundacji, która wspiera Bartka. Organizatorzy  jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc!

_____________________

Mat. nadesłane.

Fot. www.nahouw.net

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook