17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ograniczą wykluczenie cyfrowe

2 min read
Urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego rozpoczynają  realizację drugiej edycji programu pomocowego samorządu województwa, w ramach którego do niezamożnych gospodarstw domowych w całym regonie trafiają przekazane nieodpłatnie komputery i łącza internetowe. 11 lutego została podpisana umowa z dostawcą sprzętu, pierwsze szkolenia dla beneficjentów w marcu
– To wiadomość na którą czeka wiele osób. Program jest kontynuacją naszych poprzednich działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Zdecydowaliśmy się na nie, bo samorządowi województwa łatwiej pozyskać środki na tak duże przedsięwzięcie, a potrzeby istnieją. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych jakie daje sieć trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie adresowane jest do prawie 2000 niezamożnych rodzin w cały regionie, w tym do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i takich, w których ktoś z domowników jest osobą niepełnosprawną. Oprócz przekazania przenośnego komputera (z oprogramowaniem oraz urządzeniami peryferyjnymi, w tym także dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych) i opłaconego na rok dostępu do internetu na pakiet składają się także cykl szkoleń z podstaw obsługi komputera oraz serwis gwarancyjny.

Koszt przedsięwzięcia to blisko 13 milionów złotych.
Do rozdania są:
1. Komputer przenośny w ilości 1885 sztuk wraz z oprogramowaniem: Hewlett-Packard ProBook 650 G1 z oprogramowaniem: Ms. Windows 7 Professional PL 64 bit (wraz z licencją na Windows 8.1 Professional PL 64bit), LibreOffice 4.3.2, G Data Total Protection, Adobe Reader XI. GG 12, Skype 6, Google Chrome 37, Mozilla Firefox 32, 7-Zip 9, Mozilla Thunderbird 31, VLC media player 2, Oxeris, TeamViewer 9 – w ilości 1885 sztuk
2. Doposażenie dla osób, które ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogłyby korzystać z Internetu:
 monitor brajlowski 80 znakowy – 7 sztuk
 monitor do grafiki wypukłej – 1 sztuka
 oprogramowanie udźwiękawiające z obsługa skryptów- 141 sztuk
 oprogramowanie powiększające – 240 sztuki
 program OCR do rozpoznawania tekstu- 254 sztuki
 klawiatura z powiększonymi etykietami klawiszy – 253 sztuki
 mysz sterowana za pomocą ruchów głowy – 10 sztuk
 powiększalnik elektroniczny z funkcją podłączenia do komputera lub TV – 240 sztuk
 klawiatura powiększona z nakładką – 33 sztuki
 mysz powiększona – 46 sztuki
 klawiatura dla osób obsługujących jedna ręką – 15 sztuk
 podkładki chłodzące pod notebook – 42 sztuki
 program umożliwiający sterowanie głosem – 2 sztuki
 urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner) – 254 sztukiSzczegółowa informacja dotycząca beneficjentów (podział na gminy) oraz sprzętu tutaj.

___________________
(red,)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook