25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Opłatkowe spotkanie samorządowców

3 min read
We wtorek (17 grudnia) w tradycyjnym przedświątecznym spotkaniu opłatkowym w toruńskim Dworze Artusa uczestniczyli samorządowcy, parlamentarzyści naszego regionu, przedstawiciele Kościoła Katolickiego, sektora biznesowego i instytucji społeczeństwa obywatelskiego.
W spotkaniu wzięli udział między innymi marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Dorota Jakuta i wojewoda Ewa Mes. Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich tradycyjnych stołów wigilijnych.
 – Wiele może nas różnić, i dobrze, ale są sprawy, które wymagają od nas wspólnoty, jedności. Przy tych sprawach chcemy być razem. Niech dobry Bóg błogosławi nam wszystkim, naszym rodzinom, naszym środowiskom, w których mieszkamy i żyjemy – powiedział biskup toruński Andrzej Suski.- Chciałbym nam życzyć, abyśmy potrafili być ponad sporami i umieli skorzystać ze wszystkich możliwości, jakie stwarza nam świat zewnętrzny. Po to, abyśmy budowali naszą wspólnotę narodową z korzyścią dla wszystkich – powiedział wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński.- Życzę wszystkim, aby przyszły rok nie był gorszy od tego, który przeszedł. Jestem przekonana, że nowonarodzone dziecko, ten boży baranek, jest czymś, co napawa nas do czynienia dobra. Wszystkiego dobrego – powiedziała wojewoda Ewa Mes.– Każdemu z Państwa życzę, abyśmy zaczerpnęli z tych świąt to, co najpiękniejsze: miłość, dobro, nadzieję, życzliwość. Bądźmy my, mieszkańcy regionu kujawsko–pomorskiego zawsze dumni z osiągnięć i zawsze pokorni wobec wyzwań – powiedziała przewodnicząca sejmiku Dorota Jakuta. Reprezentuję kujawsko-pomorską wieś, która w święta pachnie łazankami, makiem i migdałami. To tradycyjne zapachy nie tylko polskiej wsi, ale każdego polskiego domu. Chciałabym życzyć dużo szczęścia, bo bez niego naprawdę bardzo trudno żyć, uśmiechu na co dzień, a nie tylko do święta oraz dużo przyjaznych, dobrych i ciepłych słów – powiedziała Danuta Grzyb, przewodnicząca Regionalnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich.– Dzisiaj otrzymaliśmy od harcerzy po raz kolejny wspaniały dar – światełko betlejemskie, płomień, który daje światło i ciepło. Przybyło z samego Betlejem, gdzie przed ponad 2 tysiącami lat, przyszedł syn – ten przez którego się spotykamy. Przyszedł nie tylko po to, aby dać świadectwo, ale też radość w naszych sercach. Dziś spotykamy się po to, żeby życzyć sobie wzajemnie, aby ciepła, radości, i chleba nie zabrakło nikomu. Zanieśmy te życzenia – deklaracje wzajemnej pomocy i życzliwości – do naszych domów – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Oprawę artystyczną przygotował Chór Astrolabium przy Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej oraz toruński bard Jacek Beszczyński.Zastawione tradycyjnymi regionalnymi specjałami stoły wigilijne przygotowane zostały przez panie z kół gospodyń wiejskich z Czarnego Błota (pow. toruński), Janowa (pow. brodnicki), Kawek (pow. brodnicki), Piasków (pow. inowrocławski), Podzamka Golubskiego (pow. golubsko-dobrzyński), Zasad (pow. brodnicki), Czarże (pow. bydgoski), Mierzwina (pow inowrocławski) i Sicienka (pow. bydgoski).
____________________________
Za cały ten ubaw zapłacili podatnicy, czyli… my, tym samym dług województwa wzrósł, biorą pod uwagę ilość gości o jakieś
50 000 złotych. [przyp. mrf.]
(red.)kujawsko-pomorskie.pl 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook