OSP Raciąż doposażono w nowy sprzęt

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski działając w myśl postanowień zawartych w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości w dniu 4 września przekazał dla jednostki OSP Raciąż zestaw sprzętu ratowniczego.

W maju br. Gmina Tuchola złożyła wniosek do Ministra Sprawiedliwości na realizację zadania pod nazwą: „Zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tuchola”.
Na ten cel Fundusz Sprawiedliwości udzielił dotacji celowej w kwocie brutto 44.100,54 zł, Gmina Tuchola zobowiązała się do zapewnienia i wykorzystania wkładu własnego w wysokości 1% wartości wszystkich zadań, określonych we wniosku tj. kwotę 445,46 zł.


Dzięki uzyskanej dotacji Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu otrzymała sprzęt: agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych, hydrauliczne nożyce do cięcia, zestaw węży hydraulicznych oraz plandekę wielofunkcyjna do rozłożenia narzędzi na ziemi.

Zakup za łączną kwotę 44.546,00 złotych.


(red.)

Gm. Tuchola

admin

Next Post

Krótkodystansowe biegi uliczne dzieci i młodzieży w ramach XI Ogólnopolskiego Ekologicznego Biegu „Szlakiem Trzech Wież nad Borami”

śr Wrz 5 , 2018
1 września br. w ramach XI Ogólnopolskiego Ekologicznego Biegu „Szlakiem Trzech Wież nad Borami” odbyły się krótkodystansowe biegi uliczne dzieci i młodzieży.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook