Ostatni wywiad z… Włodkiem

Urodził się  11.12.1953 roku w pobliskim Klonowie (gmina Lubiewo), 9 km od Bysławia, miał świetne wykształcenie: magister pedagogiki, oficer pożarnictwa.

Był oddanym społecznikiem, animatorem kultury, regionalnej i lokalnej tradycji. Do 2006 roku był komendantem Straży Pożarnej w Tucholi. Udzielał się społecznie, był Radnym Rady Gminy, Prezesem Stowarzyszenia Kulturalnego „Cisowy Łuk” w Bysławiu,  liderem zespołu „Frantówki Bysławskie” dającego ponad 50 koncertów rocznie i autorem kilkudziesięciu piosenek, baśni i legend regionalnych. Odszedł 4.02.2013 roku mając zaledwie 59 lat – wspominamy Włodka Dębickiego z Bysławia w ostatnim wywiadzie, którego udzielił naszemu portalowi.

Jest 18 dzień września 2012

We wstępie do filmu z cyklu „Rozmowy przy stole” napisaliśmy: spotkanie ze znakomitym animatorem kultury z Bysławia. Mówią o Nim człowiek – orkiestra i nie ma w tym krztyny przesady. Obecnie, zaangażowany w działalność stowarzyszenia „Cisowy łuk”.


(mrf.)

admin

Next Post

POLSKA BOMBA ATOMOWA

sob Mar 11 , 2017
Tego wieczoru przypomnę wyjątkowy tekst z którym dość mocno związałem się emocjonalnie. Sprawa, którą poruszę jest wyjątkowo drażliwa zarówno dla specjalistów jak i dla polityków, badaczy, dziennikarzy i całej reszty osób, które nazwać można nie inaczej jak „funkcyjnymi”. Dodatkowej pikanterii sprawie dodaje postać autora tekstu, który w sposób szczególny został […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook