Ostatnia droga Zenona Korytowskiego

10 października mieszkańcy Powiatu Tucholskiego tłumnie towarzyszyli Zenonowi Korytowskiemu – artyście, nauczycielowi, wychowawcy, społecznikowi i animatorowi kultury – w jego ostatniej drodze.

Pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Świeckiej poprzedzony był mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała. W uroczystościach pogrzebowych udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, zmarłemu towarzyszyły sztandary gminne i szkolne, żegnały go dźwięki trąbki i sygnalistów myśliwskich. Na ręce rodziny kondolencje składali nie tylko przedstawiciele różnych środowisk, których Zenon Korytowski był aktywnym członkiem, ale też osoby, dla których był wychowawcą, wzorcem i przyjacielem.

Śmierć Zenona Korytowskiego stanowi niepowetowaną stratę dla nas wszystkich. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim zmarłego.


TUCHOLSKI.PL

admin

Next Post

Życzenia, podziękowania i nagrody – pracownicy oświaty obchodzą swoje święto

pt Paź 12 , 2018
Wczoraj (11.10) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział nauczyciele i dyrektorzy szkół z gminy Tuchola. Wśród zaproszonych gości był też Edmund Rząska, prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tucholi i Lidia Ewa Łapka, przedstawicielka NSZZ Solidarność w Tucholi.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook