Ostrzeżenie dla podróżujących na Ukrainę

Ze względu na ostatnie wydarzenia na Krymie oraz demonstracje w miastach wschodniej Ukrainy, mając na uwadze nieprzewidywalność dalszego rozwoju wypadków, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP ponownie apeluje do obywateli polskich przebywających na Ukrainie o zachowanie szczególnej ostrożności.
MSZ nadal uważa za zasadne powstrzymanie się od planów podróży na Ukrainę, jeśli nie jest ona niezbędna. Jednocześnie stanowczo odradza podejmowanie podróży do następujących obwodów Ukrainy: charkowskiego, chersońskiego, dniepropietrowskiego, donieckiego, Autonomicznej Republiki Krym, ługańskiego, mikołajowskiego, odeskiego, zaporoskiego i  m. Sewastopola. Obywatele polscy przebywający w tych obwodach powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy.

Wszystkie osoby przebywające na ww. obszarze powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z Konsulatami Generalnymi RP w Charkowie, Doniecku, Odessie i Sewastopolu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ i śledzenie na bieżąco w dostępnych środków masowego przekazu w zakresie sytuacji na Ukrainie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina obywatelom RP przebywającym także na pozostałym terytorium Ukrainy o możliwości i apeluje o zgłaszanie faktu pobytu w systemie e-konsulat.

______________

(red.)

Źródło: MSZ.gov.pl

admin

Next Post

15 lat minęło, jak jeden dzień, czyli...., spotkanie samorządowców moimi oczyma (felieton autorski)

nie Mar 2 , 2014
Piątek 28, ostatni dzień lutego, dla miejscowych samorządowców był wyjątkowym. Wydarzenie nie miało najmniejszego związku z tzw. „Dniem samorządowca”, które obchodzone jest przecież w maju, a jego pełna nazwa brzmi trochę inaczej.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook