13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ostrzeżenie pogodowe

1 min read

tokis.pl

IMGW wydał ostrzeżenie przed upałami drugiego stopnia dla niemal całej Polski. Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać is groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Sytuacja będzie nieco lepsza jedynie w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i południowej części dolnośląskiego, gdzie IMGW wydało alert pierwszego (niższego) stopnia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy i lekką, przewiewną odzież. Należy ograniczyć ile się da przebywanie na słońcu i stosować kremy z filtrem UV.

Eksperci RCB podkreślają, że przy tak wysokich temperaturach jak teraz picie alkoholu nie jest najmądrzejszym pomysłem gdyż odwadnia on organizm. Należy także, na ile to możliwe, unikać wysiłku fizycznego. Nie wolno także pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach.

Oprócz upałów możemy się także spodziewać burz z gradem. Te mogą się pojawić w niemal wszystkich województwach, poza warmińsko-mazurskim i podlaskim. Opady mogą wynieść pomiędzy 30 i 40 mm a wiatr wiać w porywach z prędkością do 90 km/h.

Istnieje możliwość pojawienia się lokalnych trąb powietrznych.


(red.)

Stefczyk.info

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook