22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Oszukiwała sprzedając w sieci

2 min read

Kara ośmiu lat więzienia grozi 34-letniej mieszkance województwa wielkopolskiego, która oszukała łącznie 58 osób. Wśród poszkodowanych są mieszkańcy gminy Pakość w powiecie inowrocławskim, ale też z wielu innych zakątków kraju. Kupowali oni w sieci różnego rodzaju akcesoria ogrodowe, których nigdy nie otrzymali.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pakości, pow. inowrocławski, we wtorek (10.11.20) zakończyli aktem oskarżenia obszerne postępowanie dotyczące kilkudziesięciu oszustw. W proceder przestępczy uwikłana jest kobieta, która w 2019 roku oferowała w sieci do sprzedaży różne towary. Wśród proponowanego asortymentu były baseny, trampoliny ogrodowe, grille i inne użytkowe rzeczy. Kupujący wpłacali na jej konto różne kwoty pieniędzy i nie otrzymywali zamówionego towaru. Oszustka w ten sposób „obłowiła się” na ponad 15 tys. zł. Żadnemu z poszkodowanych nie oddała pieniędzy.

Po skrupulatnej pracy dochodzeniowej, zebraniu ogromnej ilości dokumentacji i jej analizie, możliwe było sformułowanie zarzutów dla kobiety. Została ona namierzona i zatrzymana w ubiegłym tygodniu (04.11.20) przez pakoskich policjantów w miejscu zamieszkania na terenie województwa wielkopolskiego. Usłyszała łącznie 58 zarzutów oszustw.

Policjanci już zakończyli gromadzenie materiału dowodowego i sprawę przeciwko kobiecie zakończyli aktem oskarżenia. Teraz trafi ona do prokuratury i sądu. Oskarżonej grozi kara do 8 lat więzienia.


(red.)

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook