czw. Maj 28th, 2020

Oszustwo na BLIK! TOKiS – PRESS TV OSTRZEGA! UDOSTĘPNIAJCIE W SIECI!

1 min read

Znajomy, PRZYJACIEL, A NAWET KTOŚ Z RODZINY prosi pilnie o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo. Przestępcy znaleźli kolejny sposób na łatwy łup i podszywają się pod znajomych w portalach społecznościowych, wyłudzają kod BLIK okradają konta. Niestety, sprawa dotyczy również naszego powiatu.

Oszuści podszywają się pod osoby znajome, które mamy wśród znajomych w portalach społecznościowych lub w popularnych komunikatorach. Wysyłają wiadomość o tym, że znajdują się w trudnej sytuacji, często losowej, może to być skradziona torebka (panie), zagubiony portfel, brak pieniędzy na powrót z podróżny.  Złodziej obiecuje, że odda szybko zwróci pieniądze, zapewnia, że jeszcze tego samego dnia. Oczywiście nic takiego się nie wydarzy. Przestępca NIGDY NIE PROSI O ZNACZNE SUMY, jest tego oczywisty powód w razie wykrycia procederu przez policję.

OSTRZEGAMY! Nie dajcie się nabrać!

BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie przelewów międzybankowych.

W 2017 6,1 mln użytkowników usługi wykonało 33 mln transakcji.

UDOSTĘPNIAJCIE TĘ INFORMACJĘ WSZĘDZIE!


(mrf.)

Na podst. mat. Oszustwo na BLIK. Policja ostrzega.