25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO W WIELONKU

2 min read

W przepiękne świąteczne popołudnie 3 maja br., Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo „BORY” po raz drugi zainicjowało otwarcie sezonu turystycznego w gminie Lubiewo. Pogoda wyjątkowo dopisała w dolinie Zalewu Koronowskiego.

Było cicho, przytulnie, a majowe słoneczko chwilami tak grzało, że można było złapać pierwszą opaleniznę. Na przejeżdżających PROMEM turystów i mieszkańców okolicznych gmin czekało wiele atrakcji i niespodzianek, m.in.: regionalne przysmaki nie tylko do degustacji ale i na majówkową biesiadę, które zostały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Cierplewa i Klonowa, z pysznym chlebem przybyła Wioska Chlebowa z Janiej Góry, furorę zrobiły racuchy przypominające smaki dzieciństwa, ponadto skosztować można było „lubiewskiego kawioru”, zdrowotnych nalewek i babeczek w różnej postaci, itp.. Tak cudowne chwile umilała muzyka biesiadna w wykonaniu akordeonisty i saksofonisty z Orkiestry Dętej z Koronowa. Była to również okazja do spotkania z sztuką rzeźby ludowej w wykonaniu Henryka Chyły z Wielonka. Przybyli również poeci Dariusz Krzyżelewski z Koronowa i Maciej Karwasz z Krakowa, którego korzenie sięgają naszego regionu.

Miodem na serce dla organizatorów były słowa uznania ze strony odwiedzających za wspaniałe miłe przyjęcie, uśmiech, radość, okazję do spotkania i rozmów.

To wydarzenie było również,  okazją do spotkania przedstawiciela Gminy Lubiewo, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo „BORY”, Koronowskiego Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki „Szczęśliwa Dolina”, Towarzystwa Rozwoju Gminy Świekatowo. Do tego grona dołączyły panie z Chlebowej Wioski Jania Góra,  Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych „Bory Tucholskie” i  przedstawiciela Miasta i Gminy Koronowo Urzędu Miejskiego w Koronowie. Zamiarem wszystkich stron jest, aby przeprawa promowa łącząca oba brzegi Zalewu Koronowskiego, dwie gminy Lubiewo i Koronowo, dwa powiaty bydgoski i tucholski, stała się elementem promocji tego regionu, jako rzadko spotykana atrakcja turystyczna, którą warto wypromować jako produkt turystyczny.

Wszystkich organizatorów cieszy nie tylko, że dopisała wspaniała pogoda, ale wydarzenie przyciągnęło wielu turystów jak również mieszkańców okolicznych gmin. Szacuje się, że w imprezie uczestniczyło kilkukrotnie więcej odwiedzających w stosunku do roku poprzedniego.

________________

(red.)

lubiewo.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook