12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pandemia potrwa rok, gospodarka rusza od 20 kwietnia

2 min read

Minister zdrowia Szumowski własnoręcznie się ostrzygł i podobno ubyło mu 10 lat, tak w rozmowie w RMF FM skomentował wygląd polityka, red. Robert Mazurek. I na tym koniec dobrych wiadomości, no, może z wyjątkiem tego, że coś drgnie w gospodarce za sześć dni.

Gospodarka się wali na łeb i szyję, ludzie bardziej, niż wirusa boją się stracić pracę, a ci którzy już ją stracili wydają resztę zaskórniaków. Co potem? Tego nie wie nikt.

O takich (wakacjach), jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF24. Podkreślił, że nie ma żadnych danych naukowych, które by wskazywały, że epidemia wygaśnie z powodu lata.

– Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok – tłumaczył minister.

– Chyba że będziemy już mieli immunizację pewnych grup, na to też się przygotowujemy – żeby sprawdzać, kto jest odporny, kto jest nieodporny, kto już miał kontakt z wirusem, kto go nie miał, ale to już dalszy etap działania – zaznaczył minister.

Szumowski powiedział, że trwają analizy scenariuszy, według których miałyby być otwierane szkoły. – Czy na przykład regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy też wiekowo, np. klasy I do V, czy też w taki sposób, żeby to były trudno powiedzieć szkoły, ale opieka nad dziećmi dla osób, które nie mają co ze swoimi pociechami zrobić. Trudno rok trzymać dzieci w domach, to jest też nie do zrobienia – stwierdził minister.

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował  minister zdrowia, jednocześnie podkreślił, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona, liczba chorych byłaby znacznie wyższa. Być może to prawda, być może nie, być może to kolejna próba przemilczenia danych, które trudno zdobyć, zwłaszcza w sprawie określenia liczby testów, które wykonuje się w poszczególnych powiatach.

Ze wstępnych informacji wynika, że zmiany dotyczyć będą też konsumentów, większa ilość osób będzie mogła przebywać w sklepach, a wszystko zależało będzie od powierzchni.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook