29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pandemia. Stan na dzisiaj – powiat tucholski

2 min read

Powiat Tucholski obecnie, to jedno z licznych ognisk rozprzestrzeniania się wirusa. Nie wiemy czy i jak są skuteczne osławione testy, których wiarygodność krytykuje sam ich twórca.

Niemniej one są w powszechnym użyciu, a ich skuteczność, to już zupełnie inna historia. My jednak możemy tylko założyć, że przynajmniej część z nich zadziałała. Wirus jest faktem i niczego więcej o nim nie wiemy. To wiedza nie dla nas, jesteśmy bezbronni i będziemy umierali podobnie, jak na dziesiątki innych chorób, bardziej zjadliwych i straszniejszych w przebiegu.

Załóżmy również, że słynne zakładanie masek, mycie rąk, czy zachowanie dystansu społecznego nie ma na celu doprowadzenie nas do obłędu, a realną pomoc, choć wiemy, że szmata na twarzy nie zatrzyma wirusa, a to wiedza ze szkoły średniej o profilu biologiczno – chemicznym, znana od czasów Mayera.

Jedyna instytucja, która się nami przejmuje, to nasi przedstawiciele – samorządy,obecnie praktycznie bezbronne w dodatku zwalczane… przez obecną władzę.

Kiedy zakończy się ten obłęd? Wtedy, gdy starsi i mądrzejsi powiedzą k o n i e c. Przedtem jednak świat otrzyma jakieś szczepionki, za które ten sam zapłaci. Czy to faszyzm w czystej postaci? Historia osądzi, o ile doczeka.

Jedyna instytucja, która się nami przejmuje, to nasi przedstawiciele – większość samorządów ( niestety, istnieją na mapie Polski takie, które na pandemii próbują przyoszczędzić, kosztem niektórych zawodów.), dzisiaj praktycznie bezbronne w dodatku zwalczane… przez obecną władzę.

Kiedy zakończy się ten obłęd? Wtedy, gdy starsi i mądrzejsi powiedzą k o n i e c. Przedtem jednak świat otrzyma jakieś szczepionki, za które ten sam zapłaci. Czy to faszyzm w czystej postaci? Historia osądzi, o ile doczeka.

Mamy w naszym powiecie zaledwie, a może aż 23 chorych. Wśród nich są nauczyciele, przedstawiciele służby zdrowia i inni,  to efekt poczynań antyludzkiego rządu, który wymyśla tak głupie prawo, że można pokusić się o stwierdzenie, że podczas wyborów dokonaliśmy wskazania kompletnych cymbałów. Właśnie im daliśmy władzę na kolejne prawie 1000 dni, a oni korzystają z niej.

***

Mamy w naszym powiecie zaledwie, a może aż 23 chorych na Covid-19.

 

dotyczący zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19.

 

Stan na dzień 23 października 2020 r.

– aktywne zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – 115

– zakażenia od początku epidemii – 213

– ozdrowieńcy – 93

– zgony – 5

– osoby objęte kwarantanną – 1167

– osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – 218


(mrf.)

Źródło: Sanepid Tuchola

zastrzeżone

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook