2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Para prezydencka przybywa do Rytla z hasłem: „SadziMY las”

2 min read

Jutro od rana obiektywy wszystkich mediów skierowane będą na parę prezydencką, która odwiedzi Rytel.

W witrynie prezydenckiej czytamy:

Prezydent Andrzej Duda z Pierwszą Damą zainaugurują w piątek ogólnopolską akcję #sadziMy. Każdy może do niej dołączyć. W nadleśnictwach całej Polski będzie czekało do odbioru ponad 100 000 sadzonek do posadzenia na własnym gruncie. W ramach akcji #sadziMy Para Prezydencka weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel – jednym z wielu terenów zniszczonych przez huragan stulecia w sierpniu 2017 r.

100 ha nowego pokolenia lasu, wspólnie z Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą, posadzi ponad 1000 osób, a wśród nich m.in. pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Liga Ochrony Przyrody, pracownicy Lasów Państwowych, uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Łącznie posadzą 300 tys. drzewek.

Huragan stulecia był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. Obszar zniszczeń w lasach odpowiadał wielkością całej aglomeracji warszawskiej. W ciągu dwóch lat Lasy Państwowe uprzątnęły już ponad 90 proc. całego terenu po kataklizmie. Pracowało przy tym ponad 1200 leśników i ok. 4 tys. pracowników prywatnych firm usług leśnych oraz kilkaset maszyn leśnych. Teraz jest czas na odtworzenie zniszczonych lasów. W najbliższych latach leśnicy posadzą tam blisko 220 mln nowych drzew.


(red.)

prezydent.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook