28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PARAFIA KĘSOWO – JELEŃCZ ma nowego proboszcza

2 min read

Tak bliska nam parafia przechodzi ponowne zmiany. Tym razem dotyczą one proboszcza. Do nowej wspólnoty p.w. M. B. Częstochowskiej w Gołubiu odszedł dotychczasowy, bardzo zasłużony proboszcz ks. Rafał Witta, a zastąpił go w parafii Kęsowo – Jeleńcz ks. Piotr Wałdoch, który swoją posługę kapłańską pełnił w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie.

W jednym z portali społecznościowych nowy proboszcz opublikował krótką notkę:

Serdecznie witam Was Kochani Parafianie jako nowy proboszcz parafii Kęsowo – Jeleńcz.
Z wielką nadzieją rozpoczynam posługę w tej wspólnocie, której patronuje Jezus Chrystus Król Wszechświata i św. Bernard z Clairaux.
Pragnę, aby moja posługa w tej parafii przyniosła Wam wszystkim wiele radości, ale przede wszystkim wiele dobra duchowego, które jest niezbędne w drodze do Boga i naszego wiecznego zbawienia.
Bardzo proszę Was o pomoc w budowaniu wspólnoty wiary, miłości i jedności.
Pozdrawiam każdą i każdego z Was Kochani parafianie i szczerze pragnę Wam służyć, najlepiej jak tylko potrafię.
Pochodzę z małej wsi Trzebuń, parafia p.w. św. Antoniego w Dziemianach. Urodziłem
się 24 maja 1978 r. w Kościerzynie. Święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi otrzymałem 8 czerwca 2003 r. Swoją posługą duszpasterską służyłem w następujących parafiach: 2003 – 2006 parafia św. Marii Magdaleny w Czersku, 2006 – 2013 parafia św. Marcina w Sierakowicach, 2013 – 2014 parafia św. Andrzeja Boboli w Świeciu, 2014 – 2016 parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie.
Kanonicznego wprowadzenia mnie w urząd proboszcza dokona ks. Dziekan Eugeniusz Pepliński w dniu 4 września 2016 r. (niedziela) o godz. 11.00 w Jeleńczu. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam.

Bardzo serdecznie dziękuje ks. Rafałowi Witta, który opiekował się tą Wspólnotą parafialną przez ostatnie 5 lat i 5 miesięcy. Dziękuje mojemu poprzednikowi proboszczowi, za to że uczciwie i z poświęceniem dbał o rozwój Waszej wiary i o obiekty sakralne. Życzymy ks. Rafałowi obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i życzliwości parafian do pracy w nowej wspólnocie p.w. M. B. Częstochowskiej w Gołubiu.

___________________

(red.)

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook