Parki krajobrazowe zapraszają

W poświąteczny weekend (26-27 kwietnia) osiem kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych zaprasza całe rodziny na spacery, podglądanie przyrody, zabawy edukacyjne i wiele innych atrakcji. Udział w akcji organizowanej z okazji Światowego Dnia Ziemi jest bezpłatny. Wystarczy się zapisać.
 
– Cenne atrakcje przyrodnicze Kujaw i Pomorza znajdują się pod opieką ośmiu działających w regionie parków krajobrazowych. Warto zobaczyć kryjące się w nich skarby natury – zachęca marszałek Piotr Całbecki.Prawie jedna trzecia powierzchni województwa kujawsko-pomorskiego objęta jest prawną ochroną przyrody. Szczególnie cenne atrakcje przyrodnicze znajdują się pod specjalną opieką parków krajobrazowych: Brodnickiego, Gostynińsko-Włocławskiego, Górznieńsko-Lidzbarskiego, Krajeńskiego, Tucholskiego, Wdeckiego, Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Więcej o parkach krajobrazowych Kujaw i Pomorza tutaj

Podczas imprez organizowanych przez parki w ramach Światowego Dnia Ziemi (26-27 kwietnia) odbędą się między innymi rajd rowerowy, zabawa na orientację, konkursy, wycieczki, prelekcje i ogniska. Program wydarzeń oraz informacja o zapisach tutaj.

_______________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl

admin

Next Post

Środki RPO na bezpieczeństwo

śr Kwi 23 , 2014
Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów związanych z rozwojem infrastruktury bezpieczeństwa powodziowego i przeciwdziałania zagrożeniom środowiska.  Do podziału między beneficjentów jest ponad milion złotych.  

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook