16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PARKING DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH? Tucholski ZAZ znosi problem w milczeniu

1 min read

Parking tucholskiego Zakładu Aktywności Zawodowej to miejsce specyficzne. Jest na nim miejsce dla pracowników, gości i beneficjentów. Ci ostatni są w tym układzie najważniejsi i to nie podlega dyskusji. Mają swoje prawa, zapewnił im je ustawodawca i jedyna rzecz, do której można się przyczepić to, to, że parking dla nich nie jest jeszcze pomalowany niebieską farbą. I mówiąc sarkastycznie pewnie w tym tkwi problem – daltonizm łamiących nie tylko prawo, ale i zasady.

Parking ZAZ-u to przypadek,  nie umknął naszej uwadze, ponieważ od razu zorientowaliśmy się, że parkują tam nieuprawnieni do tego kierowcy, jak zwykle wzięliśmy takie miejsce pod lupę i przyglądaliśmy się mu przez kilka dni. Nic się nie zmieniło, z wyjątkiem marek samochodów. Interwencja policyjna nie ma tutaj najmniejszego sensu, ale są inne metody do tego, aby zdyscyplinować niesfornych „samochodziarzy”, lub… „samochodziarki”.

Skoro nieuprawnieni właściciele aut uważają, że mają prawo parkować w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, to zachęcamy ich do tego, aby wzięli na siebie cudze kalectwo, albo my ujawnimy tablice rejestracyjne ich pojazdów i będzie wstyd, taki wzorzec politycznego dilu. Ok? Tym razem będzie jeszcze kurtuazja, jutro stanie się wspomnieniem.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook