30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Parking przy Nowodworskiego w Tucholi musi stać się płatnym!

1 min read

Głód miejsc do parkowania w Tucholi jest dokuczliwy, zwłaszcza dla tych, którzy się spieszą. W ciągu dnia w centrum miasta, znalezienie wolnego parkingu graniczy z cudem. Na prośbę czytelników zajęliśmy się tą sprawą dzisiaj.

Przyzwyczailiśmy się, że parking przy ulicy Nowodworskiego jest wypełniony do ostatniego miejsca. Kierowcy parkują, gdzie tylko można wcisnąć auto. Dochodzi do stłuczek, handlujący na pasażu mają problemy z dowozem towaru, sytuacje stresujące można mnożyć w nieskończoność. Dlaczego tak jest, skoro na tym wielkim placu przebywa zwykle garstka osób? Może to kwestia korzystających z usług pobliskiego szpitala? A może…, tak wielka armia ludzi codziennie robi zakupy w centrum miasta?

Przyglądamy się numerom rejestracyjnym pojazdów. Większość z nich to typowe osobówki – tanie w eksploatacji, którymi zwykle porusza się młodzież. Gro pojazdów nosi rejestracje chojnickie. Po jakimś czasie już wiemy, że parking okupowany jest przez młodzież z pobliskiej szkoły. Rotacja pojazdów jest niewielka, dzisiaj praktycznie żadna, ponieważ pasaż był nieczynny. Paskudna pogoda wypłoszyła właścicieli kramów.

Jest tylko jedna droga, aby ten wielki parking spełniał swoją funkcję, poprawa nawierzchni i wprowadzenie opłat. Ten prosty zabieg zmieni wszystko. Co najważniejsze, będzie to krok całkowicie uzasadniony i sprawiedliwy.

dsc09397 dsc09396 dsc09395 dsc09394 dsc09393 dsc09391 dsc09390 dsc09389 dsc09388

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook