22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pary mieszane, czyli… policjanci dziękują społeczeństwu

2 min read

Kończy się dość trudny czas pracy par mieszanych składających się z policjantów i strażników leśnych, którzy od dwóch tygodni strzegą naszych lasów.

Funkcjonariusze wykonują polecenia swoich przełożonych i jak dowiadujemy się w rozmowie z oficerem prasowym tucholskiej KPP, nałożonych mandatów praktycznie nie było. Społeczeństwo jest zdyscyplinowane i świetnie zrozumiało wyjątkowość chwili, która niestety przedłuża się, choć pierwsze symptomy złagodzenia pewnych obostrzeń pojawią się już jutro, czyli w najbliższy poniedziałek. W związku z tym, funkcjonariusze wyrażają serdeczne podziękowania społeczności za dyscyplinę i zrozumienie.

Obserwując doniesienia, które serwowane są w mediach społecznościowych, można odnieść wrażenie, że jesteśmy w szczycie powszechnej krytyki, zwłaszcza policjantów, których niektórzy blogerzy i komentatorzy porównują do dawnych oddziałów zmotoryzowanych milicji. Na dowód tego powszechnie przytaczane są zdarzenia, które zarejestrowano w formie filmów. Często są one zmanipulowane w dosyć prymitywny sposób. Na dowód policja pokazuje materiały w formie pełnej, gdzie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Mieliśmy również doniesienie z Tucholi, gdzie jedna z mieszkanek – mama samotnie wychowująca dziecko, zwróciła się z pewnym pytaniem do tucholskiej komendy. Chcą rozwiać swoje wątpliwości, co do obostrzeń wprowadzonych przez rząd, o informację poprosiła dyżurnego, a ten w dość surowy sposób odesłał ją do sanepidu.

Z gruntu rzeczy trudno dziwić się policjantom, są obecnie w sporym stresie z nadmiaru pracy, ale jako urzędnicy, czasami muszą powstrzymywać emocje, cóż, taka praca. Osoby szukające informacji powinny także wykazać odrobinę inwencji, ponieważ każde medium do znudzenia publikuje numery instytucji, do których zawrócić się można o wsparcie, pomoc, czy informację. Cóż, potrzeba złotego środka – zdrowego rozsądku, wszyscy działamy w stanie podwyższonej gotowości i wyższej konieczności.

Policjanci informują również, że pary mieszane funkcjonariuszy nie dotyczą wyłącznie współpracy z LP, mundurowi są obecni w patrolach z innymi służbami, np. strażnikami dbającymi o akweny wodne, gdzie kłusowników nie brakuje, a to wszystko jest zaledwie wycinkiem szerokiej współpracy i walki o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Podsumowując, jesteśmy odpowiedzialnym, karnym społeczeństwem, które potrafi zastosować się nawet do bezsensownych przepisów, szanując prawo i dziwi tylko, że tak bardzo politycy boją się tego, co nieuchronne – przyznania prawa do powszechnego dostępu do broni obywatelom w obronie miru domowego. Gwarancja spadku przestępstw jest w takim przypadku oczywistością, choć niektóre lobby próbuje wmówić Polakom, że gdyby mieli taką możliwość, pozabijaliby się wzajemnie. Historia POLSKI zadaje temu kłam.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook