25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Paszport turystyczny 2019

2 min read

SONY DSC

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. W 8. edycji naszego Paszportu Turystycznego odwiedzimy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. Wszystkie informacje na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.

Z ETNO Paszportem odkryjemy zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej. Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo-bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami.

 

– Każda edycja Paszportu Turystycznego do świetna okazja do poznawania regionu. Zapraszam do wspólnej ETNO przygody – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Zachęcamy do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu i zaglądania do serwisu internetowego www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel, na którym publikowane są aktualności, zapowiedzi wydarzeń, ważne informacje, m.in. o dostępności paszportowych atrakcji.

Polecamy też konkurs polegający na zbieraniu pieczątek z odwiedzanych miejsc. W puli nagród znajdują się m.in. vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa.

Dystrybucja ETNO Paszportów w punktach informacji turystycznej w całym regionie (we Włocławku i Chełmży w powiecie toruńskim od 9 maja).


kujawsko-pomorskie.pl

Fot. tokis.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook