19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Patologii przy Pocztowej ciąg dalszy. Kto chce „wykończyć” uczciwego przedsiębiorcę?

3 min read

Tą sprawą TOKiS – PRESS zainteresowano dzisiaj rano. Mieszkaniec naszej gminy wraz ze swoją rodziną uwielbia dania z punktu gastronomicznego sąsiadującego ze słynnym, tucholskim „NOWODWORKIEM”. Ilekroć są w Tucholi, swoje kroki kierują właśnie tam. Trudno się temu dziwić w tym miejscu serwowane są naprawdę smaczne potrawy.

Kryptoreklama? Całkowicie zamierzona, a właściciel „budki” zasługuje na wielkie słowa uznania, za jakość wyrobów i ceny. Jest pracowitym przedsiębiorcą, terminowo odprowadza podatki i… został potraktowany przez tucholski magistrat jak… i tutaj można wpisać dowolne słowo. Jak to jest, czy przy Pocztowej w Tucholi, przedsiębiorcy według ratusza, dzielą się na równych i równiejszych? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że właśnie tak jest. Właściciel baru niechętnie rozmawia na ten temat, ale ma prawo czuć się skrzywdzonym i to aż potrójnie!

Ślimaczące się roboty remontowe przy feralnej ulicy powodują, że dostęp do baru jest utrudniony, a od strony centrum prawie niemożliwy. Skutek? Spadek obrotów aż o 50%. Dla tej osoby, to prawdziwa katastrofa, jednak nikt z urzędników nie wziął tego faktu poważnie, nikt się tym nie przejmuje.

Do innych placówek handlowych i usługowych przy Pocztowej, pan Burmistrz Tucholi wystosował takie pismo:

dsc08354

O przedsiębiorcy z baru pan Burmistrz jakoś zapomniał. Cóż, można uznać, że w żadnym razie nie zależy mu na potencjalnym pracodawcy, który jak obejrzymy na fotografiach próbuje doinwestować swój budynek, co w efekcie musi zaowocować zatrudnieniem pracownika. Innymi słowy, dawne słowa włodarza, co do miejsc pracy „na wagę złota” są pustym frazesem. Jeżeli tak będzie wyglądała polityka zatrudnienia w naszym mieście, to rzeczywiście, lepiej dobrze żyć z urzędnikami ( wazeliniarstwo) i mieć w miarę bezpieczne (przynajmniej do wyborów samorządowych) życie. Czym ryzykują niepokorni? „Zaledwie” egzystencją swoją i swoich rodzin.

dsc08350 dsc08351

Właściciel baru jest osobą bardzo spokojną i zrównoważoną, nie uskarża się na „wyjątkowe” traktowanie, przynajmniej można odnieść takie wrażenie, po rozmowie z nim.

Dostęp do jego baru, to prawdziwy horror, znany nam z innej budowy, tym razem przy Dworcowej, gdzie również  wykonawca jakoś zapomniał o tym, aby do tucholskiej placówki ZUS-u wykonać bezpieczną kładkę dla klientów. Pojawiła się wreszcie, ale ze sporym opóźnieniem. Oczywistością jest, że przed barem przy Pocztowej powinna pojawić się bezpieczna rampa, która zapewni jaki, taki dostęp klientom. Póki co, jest wyrwa i możliwość wchodzenia w ozdobne krzewy, które z mozołem posadzili pracownicy starostwa.

dsc08352 dsc08353

Prędzej, czy później właśnie w tym miejscu dojdzie do wypadku, co odstraszy kolejnych gości baru.

Placówka gastronomiczna oferuje również dostarczanie swoich potraw do domów klientów na terenie miasta. Obecnie, ta forma usługi jest niemożliwa, brak dojazdu powoduje, że bar traci kolejne zyski.

Sposób traktowania tego przedsiębiorcy, to zwyczajny skandal, a winnych tych sytuacji póki co, brak.

Tak się w naszym miasteczku „wycina” przedsiębiorców, zamiast na nich chuchać i dmuchać, bo bez nich miejska kasa będzie świeciła pustkami. Ktoś powie, że cała sprawa, to margines, promil w oceanie zysków gminy, może to i prawda, ale sytuacja świadczy tylko o tym, jak jesteśmy  przez nią traktowani. Dla urzędników mieszkańcy to … bezmyślna tłuszcza, potrzebna wyłącznie przy urnach wyborczych?

Taka polityka w obecnych czasach, to samobójstwo pretendentów do zaspokojenia ich przyszłych aspiracji rękoma mieszkańców – wyborców, którzy dysponują najpotężniejsza ze znanych bronią…. długopisem.

Otrzeźwienie nadejdzie, najdalej, za dwa, krótkie lata.

___________________

(mrf.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook