11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PATRIOTYCZNA DROŻDZIENICA

1 min read

Drożdzienica to dla TOKiS-a miejsce wyjątkowe, miejsce, gdzie zawsze świeci słońce, gdzie ogórkowa smakuje najlepiej, a ludziom żyje się dobrze, jak to w gm. Kęsowo. Jednak nie zawsze tak było, historia niezwykle brutalnie obeszła się z tą i innymi lokalnymi społecznościami, pamiętamy o tym. Tym bardziej, dzisiejsza niedziela była dla wszystkich wyjątkową…

Najpiękniej scharakteryzował go Wójt Gminy Kęsowo, pan Radosław Januszewski:

4 listopada 2018 roku był dla wielu naszych mieszkańców dniem pamięci ofiar II wojny światowej. Rozpoczął się od mszy świętej w kaplicy w Drożdzienicy, po czym oddano hołd i złożono kwiaty pod pomnikiem. Po południu w Bralewnicy w miejscu zbiorowej mogiły, a jednocześnie pamięci narodowej, modlono się za Polaków rozstrzelanych tam 3 listopada 1940 roku.

Uroczystościom przy obelisku towarzyszyły: zaduma, wzruszenie i historyczna pamięć. Liczne delegacje złożyły kwiaty, a o przepiękną oprawę, prócz duchownych, zadbali również świetni „chłopcy w mundurach” – strażacy. Słowa Naszego Hymnu zabrzmiały w Drożdzienicy w sposób wyjątkowy, zaintonował go sam Pan Wójt.

TOKiS – PRESS dziękuje za miłe przyjęcie i przeprasza za absencję w części nieoficjalnej.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook