22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja w walce z wirusem…

1 min read

W sobotę na terenie całego kraju wprowadzono „żółtą strefę”, której celem jest zwalczanie pandemii koronawirusa. Policjanci sprawdzają czy obowiązujące nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców powiatu tucholskiego.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski wprowadzono znowelizowane przepisy dotyczące walki z pandemią COVID-19, między innymi dotyczą one zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci podczas patroli miasta i wsi na terenie powiatu tucholskiego sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do nowych ograniczeń. Można ich spotkać w miejscach, gdzie przebywa większa ilość osób. Ma to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zachorowań. W rejonach przystanków autobusowych z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa.

Na terenie Tucholi odbyło się zgromadzenie. Policjanci podjęli interwencję wobec 27 osób, przeciwko których będą sporządzone wnioski o ukaranie do sądu w związku z niestosowaniem się do obowiązku zakrywania ust i nosa.


(red.)

Na pdst. KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook