1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Pełniący obowiązki” stali się KOMENDANTAMI!

2 min read

Dzisiaj o godz. 14:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło 56 funkcjonariuszy, wśród których jest dziesięć kobiet. Ślubowanie od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza, który podkreślił rolę młodych policjantów w kształtowaniu wizerunku formacji oraz wagę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Podkreślił zobowiązanie przyjęte przez młodych funkcjonariuszy wiążące się z wyborem zawodu policjanta. Szef kujawsko-pomorskich policjantów zwrócił się także do rodzin ślubujących, dziękując za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu, które przygotuje młodych funkcjonariuszy do zawodu. Kapelan zwrócił szczególną uwagę na konieczność ciągłego samodoskonalenia i kształtowania także sumienia młodych policjantów.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego funkcjonariusze powrócą do naszego województwa: do Bydgoszczy 17, do Torunia 4, do Włocławka 6, do Inowrocławia 3, do Aleksandrowa 3, do Brodnicy 2 i po jednym do: Grudziądza, Lipna, Radziejowa, Sępólna, Wąbrzeźna i KWP oraz 15 do Oddziału Prewencji Policji. Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczną półroczny kurs podstawowy w  Szkole Policji w Słupsku.

Podczas uroczystego ślubowania wręczono także rozkazy personalne o powołaniu na stanowiska Komendantów i Zastępców Komendantów Miejskich i Powiatowych Policji w miastach, gdzie do tej pory oficerowie pełnili obowiązki. I tak, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy z dniem 5 stycznia 2017r. powołał Komendanta Miejskiego Policji we Włocławka oraz Komendantów Powiatowych Policji w: Aleksandrowie, Chełmnie, Nakle, Świeciu Tucholi i Wąbrzeźnie oraz Zastępców w: Bydgoszczy, Grudziądzu, Aleksandrowie, Chełmnie i Tucholi.

136-159323

Tym samym pełniącemu obowiązki komendanta w Tucholi panu nadkom. mgr Wiesławowi Gapie powierzono obowiązki komendanta naszej, tucholskiej komendy.

Warto też wspomnieć o tym, że były komendant tucholskiej policji pan Krzysztof Bodziński, obecnie pełniący obowiązki komendanta w komendzie nakielskiej,  również otrzymał nominację i z dniem dzisiejszym stał sie komendantem tamtejszej jednostki.

Obu panom gratulujemy.

_______________________

(red.)

Na podstawie publikacji  podinsp. Moniki Chlebicz

***

TOKiS – PRESS rozmawiał z nowymi komendantami tuż po uroczystości, jak zawsze, panowie komendanci panowali nad emocjami, ale przed nami nic się ukryje (uśmiech) bez wątpienia, mają powody do zadowolenia, choć obowiązków z pewnością im przybędzie.

Trzymamy kciuki.

_________________

(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook