24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Piastoszyn jakiego nie znacie

1 min read

Trzecia, co do wielkości rolnicza wieś w gm. Kęsowo – Piastoszyn. W 2011 roku mieszkało tutaj prawie 600 osób, wiemy, że dzisiaj liczby te uległy zmianie. Przybywa domów, działają tutaj zakłady i firmy. Nie ma natomiast odpowiedzi na pytanie, dlaczego media zapomniały o tym miejscu?

Zmienimy to dzisiaj, mając przed oczyma obrazy, które właśnie udostępniamy. Zadbane domy, czyste ulice, elementy podkreślające związek Piastoszyna z rolnictwem i Kościołem, gdzie w tle tkwi… historia, jakże burzliwa na tych terenach. Urokliwa kapliczka w pniu drzewa w centrum, unikalne pozostałości domu borowiackiego, przepiękny budynek szkoły, zadbane przystanki autobusowe, przydrożne rzeźby przyciągające uwagę turysty, który dodatkowo ma możliwość bezpiecznego poruszania się rowerem.

Wkraczamy we współczesność, a to oznacza nowoczesne gospodarstwa rolne, innowacje na ich terenach, łącznie z najnowszymi „modami i trendami”. Piastoszyn to również ciekawe miejsce na wypoczynek, kwestią czasu będzie pojawienie się kolejnych domów, których właściciele uciekają od miejskiego zgiełku w poszukiwaniu ciszy, przyrody i spokoju. W Piastoszynie żadnego zaskoczenia nie budzą drapieżne ptaki na niebie, które jak ludzie, czują się tutaj bezpiecznie. Piastoszyn to również ludzie odwiecznej pasji – strażacy – ochotnicy, którzy mają swój upragniony , nowy dom – piękną remizę, widoczną z daleka.(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook