5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Piątek pełen poezji

1 min read

„Poetą jest człowiek, który się bardzo weseli i bardzo martwi, łatwo się gniewa i mocno kocha – który silnie czuje, wzrusza się i współczuje…” Słowami Janusza Korczaka przywitała w piątek (24.03.2017 r.) miłośników poezji dyrektor biblioteki – Zyta Ważna.

Wieczorne spotkanie było okazją do upamiętnienia Światowego Dnia Poezji (21.03), kolejnej rocznicy śmierci Agnieszki Osieckiej (07.03) oraz zaprezentowania najnowszych tomików poezji Kazimierza Rinka („Żywioły, wędrujące żywioły”) i Mateusza Bruckiego („Ćwierć wieku według Anny”). Poeci w nierozerwalny sposób związani są z cekcyńską biblioteką – Kazimierz Rink, jako wieloletni juror konkursu o „Cisową gałązkę”, a Mateusz Brucki – laureat jego pierwszej edycji.

Poeci czytali swoje wiersze, opowiadali o poetyckich inspiracjach, o osobach, które wywarły i nadal wywierają wpływ na ich twórczość. Mówili o związku z Cekcynem i o tym, dlaczego lubią tu wracać. Pięknej poezji towarzyszyła muzyka – fortepianowe akordy Kevina Kerna oraz utwory Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Stanisława Sojki, Edyty Geppert i Maryli Rodowicz. Poeci zachęcali do zadawania pytań, na które z miłą chęcią odpowiadali. Na zakończenie był czas na osobiste autografy oraz rozmowy przy lampce wina.


cekcyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook