16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dla tych, którzy nie wiedzą…

„Borowiacka TĘCZA”, to nazwa przedszkola samorządowego w gm. Lubiewo.

W 2014 roku przedszkolu nadano imię, z czego powstała relacja do odszukania w naszym kanale telewizyjnym. W minioną sobotą, przedszkole obchodziło małe święto, minęło właśnie 5 lat od chwili, gdy nazwa „Borowiacka Tęcza” na zawsze weszło do powszechnego obiegu. Wiele osób napracowało się by przygotować wspaniałą galę, ale za to…, jak wyszło! Wszystko zbiegło się ze świętem wszystkich dzieci, a to oznaczało tylko świetną zabawę. Była też część oficjalna, utrzymana w tempie znanego programu informacyjnego. Z niej poznaliśmy przeszłość i teraźniejszość przedszkola. Jednak to nie  wszystko, ponieważ spory nacisk położono na tradycję i historię regionu, a skoro tak, to były przyśpiewki, opowieści, czas na zwiedzanie izby tradycji i eksponatów  z minionej epoki, a dobrym duchem spotkania stał się lokalny zespół „Frantówki Bysławskie”, który już niedługo będzie obchodził swój jubileusz.

Do dzieci swoje słowa skierowała również Gospodyni Gminy Lubiewo, Pani wójt Joanna Jastak. Po części oficjalnej nadszedł czas na przyjemności. Były wspaniałe torty i inne wypieki, coś bardziej konkretnego, były zabawy, gry i możliwości sprawdzenia się, w czym pomagali lokalni strażacy.

Było nam niezmiernie miło spędzić sobotnie przedpołudnie wśród przyjaciół z gm. Lubiewo, dlatego wyjątkowo materiał, który został przygotowany, odrobinę zmieniliśmy. Montaż został zminimalizowany.

 


_____________________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook