19 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pieniądze na ścieżki rowerowe czekają!

2 min read
Zarząd województwa ogłosił konkurs o dofinansowanie projektów związanych z budową i rozbudową ścieżek rowerowych. Do podziału między beneficjentów jest 1,2 mln euro (blisko 5 milionów złotych). Nabór wniosków w marcu, dofinansowanie do 85 procent wartości inwestycji.
O pieniądze – jeszcze z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 – mogą się ubiegać partnerstwa (związki lub stowarzyszenia) co najmniej pięciu samorządów lokalnych. – To warunek dzięki któremu wsparcie trafi na projekty naprawdę potrzebne regionowi i lokalnym społecznościom. Ścieżki rowerowe, tak jak drogi, mają wartość jeśli stanowią system. Drugim powodem takiego obwarowania możliwości sięgnięcia po wsparcie jest budowanie partnerstw dzięki którym wszystkim nam łatwiej się będzie poruszać w rzeczywistości unijnych środków 2014-2020 – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki. Nabór wniosków ruszy 17 marca i potrwa do 28 marca, zakładany termin rozstrzygnięcia konkursu to wrzesień 2014. 

Wszystkie szczegóły oraz generator wniosków i instrukcja jego wypełniania na naszym portalu www.mojregion.eu tutaj. 

Ostatnie konkursy RPO WK-P 2007-2013 możemy ogłaszać dzięki dodatkowym środkom – w wysokości 45 milionów euro – które otrzymaliśmy za sprawne wdrażanie programu. Łączna wartość dodatkowej unijnej puli dla naszego regionu jest jeszcze większa – z poszerzeniem budżetu naszej części Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to 115 milionów euro.

Czytaj też: 

 ____________________
(red.)
Fot. TOKiS – PRESS
 
Biuro Prasowe
Urzędu Marszałkowskiego
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook