29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pijak i „bokser”, trafią przed oblicze Temidy

2 min read

Miniona niedziela zapadnie w pamięci dwóm „spryciarzom”, którym szybki powrót do rzeczywistości zapewnili… policjanci.

Kierował na podwójnym gazie

W niedzielne popołudnie (09.10.2016r.) w Nadolnej Karczmie (gm. Tuchola) tucholscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował autem, mimo, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło ponad 2 prom. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

O tym, że trasą Raciąż – Nadolna Karczma ma poruszać się nietrzeźwy kierujący, dyżurny tucholskiej komendy został poinformowany ok. godz. 13.00. Sprawdzenie wskazanego odcinka trasy nie przyniosło jednak efektu. Jak się okazało nietrzeźwy mężczyzna podjechał pod sklep w Nadolnej Karczmie i zaparkował auto. Mężczyzna został zauważony przez osoby postronne, które natychmiast poinformowały Policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce kierujący miał problem z utrzymaniem równowagi. Przeprowadzona przez policjantów kontrola stanu trzeźwości wykazała, że w organizmie 65 – letniego mieszkańca gm. Cekcyn stężenie alkoholu wynosi ponad 2 prom. 65 – latek oprócz utraty prawa jazdy musi się liczyć, że za popełnione przestępstwo może spotkać go kara pozbawienia wolności do lat 2.

28 – latek odpowie za naruszenie nietykalności

Zatrzymaniem 28 – latka zakończyła się interwencja do której zostali wezwani policjanci w niedzielny wieczór. Mieszkaniec gm. Cekcyn odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy, groźby w celu odstąpienia od przeprowadzenia czynności i znieważenia mundurowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

W niedzielę (09.10.2016r.) ok. godz. 19.00 dwaj funkcjonariusze Policji  zostali skierowani do interwencji w Małym Mędromierzu, z udziałem pogotowia ratunkowego. Wg zgłoszenia mężczyzna, do którego został wezwany zespół ratownictwa medycznego,  zachowywał się niezwykle agresywnie w stosunku do usiłującej go zbadać ratowniczki. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci 28 – letni mieszkaniec gm. Cekcyn na chwilę się uspokoił, by po chwili jego agresja przeniosła się na mundurowych. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że znajdował się on pod znacznym wpływem alkoholu, do tego stopnia że miał problem z utrzymaniem się na nogach. Kiedy policjanci próbowali przytrzymać mężczyznę, aby zapewnić bezpieczeństwo badającej go ratowniczce, ten usiłował wykręcić rękę jednemu z funkcjonariuszy. 28 – latek jednak szybko został obezwładniony, wtedy w stronę policjantów skierował wyzwiska oraz groźby, które miały zmusić interweniujących policjantów do odstąpienia  od czynności. Mieszkaniec gm. Cekcyn został przez funkcjonariuszy zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, znieważenia ich i grożenia w celu skłonienia do odstąpienia od czynności. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

___________________

KPP – Tuchola

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook