20 października 2020

Pijana hołota ciągle groźna – kolejny pijak wyeliminowany z ruchu

1 min read

psychologikaprawnika.wordpress.com

W nocy z soboty na niedzielę (2/3.05)  tucholscy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej. W Iwcu, na terenie gminy Cekcyn zderzyły się dwie osobówki.

Policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr skręcania. Kierujący oplem, skręcając w prawo, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w stojące tam renault. Kierowcą opla był 32-letni mieszkaniec Cekcyna. Od razu widać było, że 32-latek jest pijany. Badanie tylko to potwierdziło. Mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało kierował samochodem pomimo tego, że nie posiada uprawnień.  Jazda samochodem dla tego mężczyzny będzie miała swój finał w sądzie. Tam 32-latek odpowie za kierowanie po pijanemu, bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pijana hołota ciągle stanowi zagrożenie dla innych, jak to zmienić? Karać, karać i jeszcze raz karać, ale nie więzieniem – wieloletnią pracą bez wynagrodzenia, na rzecz poszkodowanych w wypadkach, przez pijanych kierowców.[Przyp. MRF.]

____________________

(red.)

Na podstawie materiałów KPP – Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook